Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Kapitán se loučí! Jan Výtisk zkusí bojovat o základní sestavu mimo Vítkovice

Datum publikování:

Není to příjemná zpráva, ale je to tak. Úspěšným vyvedením z boje o záchranu v nejvyšší soutěži se uzavírá působení Jana Výtiska v A-mužstvu HC VÍTKOVICE RIDERA. Osmatřicetiletý dosavadní kapitán se na základě rozhovoru s trenéry a následné vzájemné dohody o ukončení smlouvy loučí s A-mužstvem a o místo v základní sestavě se pokusí zabojovat mimo svůj mateřský oddíl. Dveře klubu mu ale nadále zůstávají otevřené.

Vítkovické barvy nepovede do bojů sezony 2020/2021 jejich dosavadní kapitán Jan Výtisk. Osmatřicetiletý rodák z Ostravy a vítkovický odchovanec se po vzájemné dohodě na základě rozhovoru s trenéry dohodl na nepokračování v A-mužstvu. Na konec kariéry se ale ještě necítí, a tak zkusí své štěstí mimo modro-bílý klub. Definitivní rozhodnutí padlo v neděli vpodvečer.

„Honza Výtisk měl začátkem týdne pohovor s trenéry, kde mu bylo oznámeno, jaký styl hry chtějí trenéři preferovat a současně mu bylo také zcela férově a napřímo z úst hlavního trenéra Mojmíra Trličíka oznámeno, že s ním trenéři nepočítají v základní sestavě. Maximálně na postu sedmého až osmého beka. Honza si po tomto rozhovoru vzal čas na rozmyšlenou. Na konci pracovního týdne jsme měli s ním další sezení, na kterém nám Honza oznámil, že se necítí na to, mít takovou pozici v sestavě a že by se rád pokusil dostat mezi prvních šest beků v jiném klubu, byť má stále platnou smlouvu u nás. Taková jsou fakta, my jsme jako klub Honzovo rozhodnutí přijali. Výsledkem tak je, jakkoli bolestivé to pro nás, pro Honzu i pro fanoušky může být, že se Honza Výtisk s Vítkovicemi loučí. Honza je velký bojovník, srdcař, dosavadní kapitán a zaslouží si úctu a poděkování za práci, kterou tady ve Vítkovicích odvedl,“ říká sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

„V prvé řadě bych chtěl říci, že si velice vážíme toho, co pro Vítkovice Jan Výtisk udělal a jakou práci pro náš klub odvedl. Ukázal pravé vítkovické srdce a zaslouží si uznání i poděkování nás všech. V sestavování kádru na novou sezonu jsme si určili i styl a filozofii hry, kterou se chceme prezentovat a bohužel v rámci ní by se Honza Výtisk dostal až za hranu sestavy. Celou situaci jsme řešili napřímo, z očí do očí. Nebylo to snadné a příjemné, ale upřímně jsem řekl Honzovi, že pro novou sezonu jej vidíme maximálně na pozici sedmého až osmého beka a taky jsem dodal, že podle mého názoru to není s ohledem na jeho bohaté zkušenosti a skvělou hokejovou kariéru, ani k jeho věku a k jeho pozici důstojné, aby se takto u nás loučil s aktivní kariérou, v situaci, kdy by byl mimo sestavu,“ prozrazuje detaily vzájemného rozhovoru otevřeně a upřímně hlavní trenér A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA Mojmír Trličík.

Jan Výtisk je a vždy byl prvním z řady bojovníků, který se nevzdává, také proto se ještě nevzdává ani své bohaté kariéry a nechce být ani do počtu. Logicky, a je to zcela pochopitelné. „Měl jsem sezení, na kterém mi trenér oznámil, že už se mnou nepočítají do základní sestavy, že nezapadám do koncepce nově se tvořícího týmu pro následující sezonu. Seděl jsem také s majitelem klubu Alešem Pavlíkem i Romanem Šimíčkem, kde mi byly nabídnuty určité další možnosti mého pokračování v klubu. Já se ale ještě necítím na konec kariéry a věřím, že můžu být ještě herně prospěšný a být v prvních šesti becích, třeba v jiném týmu. Zároveň ale vím, že mám stále platnou smlouvu ve Vítkovicích, takže jsem požádal Aleše Pavlíka o uvolnění a vzájemné ukončení smlouvy, abych mohl hrát mimo Vítkovice a jsem rád, že mi bylo vyhověno, stejně jako jsem rád, že jsme si podali ruku a že jsem dostal informaci, že po konci kariéry bych mohl pokračovat ve Vítkovicích na pozici trenéra mládeže,“ líčí dosavadní kapitán A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA Jan Výtisk.

„Plně respektuji rozhodnutí trenérů a současně plně respektuji i postoj a požadavek Honzy Výtiska. Honza u nás odvedl pořádný kus práce, stal se ikonou našeho klubu i lídrem našeho týmu. Já mu za vše osobně děkuji. Vzhledem k tomu všemu, co pro nás v minulých sezonách udělal cítím morální povinnost nebránit Honzovi, pokud chce pokračovat v hráčské kariéře jinde. Původně jsem Honzovi nabídl, že by mohl už od nadcházející sezony u nás ve Vítkovicích nastoupit na trenérskou pozici například k mládeži a dal mu čas do neděle, aby i o této nabídce uvažoval. Chápu ale, že chce ještě hrát, takže jsem respektoval jeho rozhodnutí této alternativy nyní nevyužít a nabídl jsem mu, že v budoucnu má u nás dveře otevřené a po konci kariery jej rádi přivítáme zpět v naší organizaci, aby mohl vychovávat své nové následovníky a opory vítkovického hokeje,“ dodává šéf HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík.

Jak už bylo zmíněno, Jan Výtisk je odchovancem Vítkovic. V úvodu své bohaté kariéry v jejich dresu postupně úspěšně zvládl baráž v roce 2000, v roce 2001 získal s týmem extraligový bronz a o rok později dokonce stříbro. Z Vítkovic zamířil na mistrovství světa juniorů 2001, ze kterého se také vrátil se zlatou medailí na krku. Poté následovala jeho štace v pražské Spartě, oblékal dresy Plzně i Třince, nejúspěšnější období ovšem prožil v Liberci, kde zažil opět baráž, ale v roce 2016 také svůj jediný mistrovský titul. Pak vyslyšel volání domova, vrátil se do Vítkovic a po čtyři sezony byl pilířem obrany ostravského klubu i jednou z hlavních osobností vítkovického hokeje. Medailového úspěchu se v mateřském celku znovu nedočkal, nicméně mezi fanoušky se stal jedním z nejpopulárnějších hráčů a ve své poslední sezoně z pozice kapitána zvládl se svými spoluhráči zachránit extraligovou příslušnost pro Vítkovice i celou Ostravu. Vousatý bojovník má nyní na kontě 1057 extraligových utkání a věří, že může ještě další přidat, v čemž mu celá organizace HC VÍTKOVICE RIDERA přeje hodně štěstí.

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >