Kanaďan Jesse Dudas pokračuje ve Vítkovicích

Urostlý kanadský zadák s maďarským pasem Jesse Dudas bude tvrdit muziku obrany Vítkovic i v následující sezoně. V ostravském klubu se dohodl na pokračování angažmá.

Kanadský rodák s maďarskými kořeny Jesse Dudas se při svém zkráceném angažmá v závěru sezony 2019/2020 ve Vítkovicích osvědčil. Dvaatřicetiletý stokilový pořízek proto bude v obraně modro-bílých pokračovat i v následujícím soutěžním ročníku.

„Trenéři byli s jeho hrou a výkony i přístupem spokojení. On sám si přál ve Vítkovicích pokračovat, takže vlastně nebylo, co řešit. I já si jej ze svého působení ve slovenské lize pamatuji a souhlasím s trenéry. Je to další z kousků do té naší vítkovické mozaiky, která věřím, bude v další sezoně úspěšná,“ zmínil k prodloužení kontraktu s Dudasem sportovní šéf Vítkovic Roman Šimíček.

Jesse Dudas se k Vítkovicím připojil v uzávěrce přestupních termínů v závěru ledna 2020. Odehrál 10 zápasů, sice neskóroval, ale zaznamenal 4 asistence a z pohledu obránců je podstatnější, že je účast na ledě hlásila +7.