Juraj Mikuš: Suverén Pardubice? Musíme do toho dát vše, abychom je porazili

Foto: Petr Kotala

Zkušený slovenský obránce Juraj Mikuš je po zranění a pauze zpět ve vítkovické sestavě. Do Ostravy přišel v létě právě z Pardubic, a tak by úterní vzájemná konfrontace prvního s druhým na ostravském ledě mohla být pro něj speciální. Speciální ale bude pro všechny! Modro-bílí hostí lídra a zatím suveréna soutěže.

Juraji, v úterý vyzvete na vlastním ledě první Pardubice. Jak se těšíte na souboj s vedoucím celkem tabulky?

Určitě budeme chtít nějak zastavit pardubickou dominanci a přiblížit se prvnímu místu v tabulce. Těšíme se na ten zápas úplně všichni. Bude to super soupeř!

Mezi fandy i v médiích se hovoří, že půjde o souboj dvou sérií – na straně jedné vítkovická domácí neporazitelnost a na straně druhé celková pardubická dominance v podobě 10 výher v řadě.

Ale uvidí se až zítra a na ledě, která z těch sérií bude silnější. Těžko takhle před zápasem říkat, jaké to bude. Když jsem byl já ještě v Pardubicích, tak jsme sem do Ostravy moc rádi nejezdili. Je to jeden z nejvzdálenějších soupeřů. Přece jen, to asi úplně nevyhovuje těm soupeřům, kteří nejsou až tak zvyklí na cestování. Takže my se budeme snažit na ně vyběhnout hned od začátku.

Pardubice i Vítkovice, to jsou dva týmy s nejvyšším počtem vstřelených branek. Co ale čekat od vzájemného zápasu? Myslíš, že by se mohla konat přestřelka, nebo to naopak bude bitva o jeden gól, jakým byl už váš první společný duel v Pardubicích v říjnu?

Stejně jako my, tak i oni mají velice dobré brankáře. Ten zápas v Pardubicích skončil tuším dva jedna. Nebyla to přestřelka a nemyslím si ani, že by v úterý na našem ledě měla být.

Po čase ses vrátil po zranění do sestavy, už v pátečním zápase s Olomoucí jsi byl hodně vidět. Jak ses cítil a jak se cítíš nyní? Jsi zcela fit?

Fit jsem, ale určitě jsem v tom prvním zápase měl trošičku užší plíce, v první třetině. Bylo cítit, že jsem delší dobu nehrál. Ale pomohlo mi, že to byl první zápas po přestávce, takže i ostatní měli určité zápasové manko. Moc jsem se těšil. Nikoho nebaví jen trénovat na suchu, když vidí ostatní kamarády hrát.

S ohledem na to, že jsi do Vítkovic přišel v létě z Pardubic tak je to obligátní otázka: Co ty a zápasy s Pardubicemi, je to pro tebe něco speciálního?

Ani už ne. Ten první zápas byl možná trošičku takový speciálnější, ale teď už to budu brát jako každý jiný zápas. V prvé řadě se na to budeme chtít všichni pořádně připravit, protože Pardubice jsou zatím suverén ligy a my do toho budeme muset dát vše, abychom je porazili.

Souboj prvního s druhým, atraktivní duel dvou tradičních soupeřů, to bude jistě i velká pozvánka pro ostravské fanoušky, kteří si zatím úspěšně nacházejí cestu do arény, co říkáš?

Počasí se už zhoršilo, moc věcí se teď už venku dělat nedá… Doufám, že si velký počet fandů opět najde cestu na stadion a my jim za to budeme hodně vděční. Je to o tom, že čím více fanoušků v hale je a čím více vás podporují, tím lépe se nám pak hraje.