HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Junioři skolili Dynamo – zapsali důležité body

Vítkovičtí junioři v dohrávce 17. kola zapsali po výhře do tabulky velice důležité body. Modro-bílí doma jasně přehráli Pardubice a daří se jim unikat z pásma ohroženého záchranářskými starostmi.

Letošní ročník DHL Extraligy juniorů hraje dvacet celků, pro příští sezonu se ale počet účastníků rapidně zúží. V reálu to znamená, že letos je přímo či nepřímo sestupem ohroženo osm týmů.

Vítkovičtí balnacují na hraně mezi dvanáctkou pro play off a pásmem ohroženým záchranářskými starostmi. Z vícero důvodů, ale jedním z hlavních je neustálé zápasové manko, které svěřenci trenérů Pavla Trnky a Romana Ryšánka musejí dohánět po odložených zápasech z podzimu.

I z tohoto pohledu byla úterní dohrávka 17. kola s Pardubicemi pro Ostravany velice důležitá. A podařilo se jim ji zvládnout. Vítkovičtí v souboji s devátým celkem tabulky byli lepší, soupeře přestříleli 44:21, výborně mužstvo podržel brankář Darek Bartošák. Převaha se do skóre promítla v polovině utkání, kdy se v krátkém sledu po sobě trefili Gebauer a Krejsa. Dynamo kontrovalo v závěru druhé třetiny, jenže hned zkraje třetí vrátil svému týmu dvoubrankové vedení Slusarczyk a v 51. minutě potvrdil náskok a vlastně i výhru Vítkovic Schauer. Výhra 4:1 v dohrávce znamenala důležité tři body do tabulky a posun na 11. místo.

S 50 body mají Vítkovičtí stejný zisk jako 12. Olomouc a od 13. Zlína je dělí jen bod. Ovšem oproti Beranům mají ještě dva zápasy k dobru, stejně jako oproti 10. Jihlavě, na kterou ztrácejí tři bodíky.

Výhra nad Pardubicemi byla hodně cenná i vzhledem k tomu, že Vítkovičtí nešťastně klopýtli v minulém týdnu na ledě posledního Kladna a reputaci si nenapravili ani doma se Spartou. Tento týden začali ale výborně a mohou na úspěch navázat o víkendu, kdy je čeká trip na východě Čech – v pátek v Hradci a v sobotu v Pardubicích.

Závěr základní části budou mít vítkovičtí junioři ve svých rukou. Poslední čtyři zápasy hrají v únoru výhradně na vlastním ledě, postupně hostí Hradec, Kladno, Plzeň a Vary.

20 Rytíři Kladno 30 3 1 1 25 55:136 12
Z – počet zápasů, V – počet výher, VP – výhry v prodloužení, PP – prohry v prodloužení, P – počet porážek, B – počet bodů