Junioři nastříleli 14 gólů, dorost natáhl neporazitelnost

Velice úspěšný víkend za sebou mají týmy Akademie Vítkovic. Junioři získali plný počet bodů po kanonádě proti Chomutovu a výhře nad Litvínovem. Dorost odehrál jeden zápas, ale uspěl a natáhl vítěznou sérii na šestý úspěch v řadě.

Junioři rozstříleli Chomutov a vyprovodili Litvínov

Nejprve dlouhé čekání na zápasy a nyní rozjezd na plnou rychlost i s výbornými výsledky. Vítkovická juniorka po prvních dvou zápasech dva týdny stála. Na vině byly technické problémy na straně soupeřů a následné odklady zápasů. Nebylo divu, že tým trenérů Pavla Trnky a Romana Ryšánka byl trochu nervózní před obnoveným startem soutěže. Ale výsledky, které mužstvo vybojovalo, ukázaly, že nervozita nemusela být na místě. Vítkovičtí junioři vyhráli čtyři ze čtyř utkání. Uplynulý víkend byl pro ně veleúspěšný. Ve dvou utkáních nasázeli soupeřům 14 branek!

Kanonádu modro-bílých odnesl v pátečním utkání Chomutov. Byla to přestřelka, především v začátku. První třetina skončila 4:4, pak už ale iniciativu naplno převzali Vítkovičtí a konečný výsledek 10:5 hovoří za vše. Výborné bylo, že se tým takzvaně nevystřílel. V sobotu přijel na led MFH Litvínov, odjel s prázdnou na bodovém kontě a se čtyřmi inkasovanými brankami, Vítkovice vyhrály 4:1.

Tento týden probíhá reprezentační pauza, a tak nejbližším vystoupením vítkovických juniorů bude dohrávka odloženého utkání se Salcburkem 12. října v Ostravě.

ZÁPASY JUNIORŮ HC VÍTKOVICE RIDERA

Dorost pokračuje na vítězné vlně

Dorostenci Vítkovic ve čtvrtém soutěžním týdnu odehráli opět jen jedno utkání. Ve čtvrtek do Havířova nejeli, AZet požádal o odklad utkání z technických důvodů. A tak svěřenci trenérů Darka Stránského a Jana Vavrečky jeli až v sobotu do Brna. S pověstí favorita, kterou potvrdili. Už v první třetině rozhodli o svém triumfu čtyřmi góly. Kometa se pokusila zdramatizovat dvěma trefami v prostřední části, ale Ostravané udrželi její snahu na uzdě a výhra 4:2 byla na světě.

Sluší se připomenout, že vítkovický dorost od začátku sezony neztratil jediný bod. Vyhrál šest zápasů v řadě. V tabulce východní skupiny se dělí o první místo s Třincem jen proto, že Oceláři mají na kontě o dva zápasy více a tím pádem mají i lepší poměr skóre, který je momentálně posouvá do průběžného vedení. Za zmínku jistě stojí, že Vítkovice už v této sezoně s Třincem hrály a duel na slezské půdě vyhrály 5:3 hned v prvním kole.

Také dorost o tomto víkendu nehraje, v úterý 12. října dohrává odložený zápas v Přerově.

ZÁPASY DOROSTU HC VÍTKOVICE RIDERA

13HC VÍTKOVICE RIDERA14520719