Junioři jsou zpět ve vedení, o víkendu nadělovali góly

Juniorka HC VÍTKOVICE RIDERA výhrou v Brně a vysokým vítězstvím v Jihlavě znovu získala první místo v tabulce. Další domácí zápasy hraje netradičně už v úterý a ve středu!

Junioři Vítkovic jsou zpátky ve vedení DHL Extraligy. Svěřenci trenérů Pavla Trnky a Romana Ryšánka se na první místo vrátili poté, co o uplynulém víkendu zapsali na své konto plný počet šesti bodů z venkovního dvojzápasu. Slušné je i skóre z duelů na ledě Komety a Dukly Jihlava – 10:1!

Vítkovičtí zopakovali v Brně výsledek z prvního kola. Po bezbrankové první třetině vyhráli prostřední část 2:0 a v posledním dějství přidali třetí definitivní zářez do pažby zápasu pod Špilberkem. Výhra 3:0 sice svědčí o vítkovické produktivní převaze, nicméně sluší se dodat, že oba týmy byly střelecky velmi aktivní. Ostravané vyhráli na střely 41:37. Při zranění Darka Bartošáka bylo jasné, že bránu bude střežit Denis Irgl. Ten pokryl všech 37 střel Brňanů a připsal si čisté konto.

V sobotu se modro-bílí přesunuli do Jihlavy. Také tam na úvod soutěže uspěli, ovšem tentokrát to bylo mnohem jednoznačnější. Už po dvaceti minutách drželi dvoubrankové vedení. Jihlava se za stavu 0:3 pokusila o dramatizaci, ale dosáhla pouze na snížení, které hosté okamžitě odvrátili odskokem zpět do třígólového vedení. Třetí třetinu pak Vítkovičtí vyhráli 3:0 a z ledu Dukly odváželi úspěch 7:1!

V tabulce DHL Extraligy juniorů mají první dva celky stejný počet odehraných zápasů. Vítkovičtí mají s 55 body po 28 duelech jednobodový náskok na druhou karlovarskou Energii.

Vítkovické juniory ovšem nyní čeká náročný týden, poslední před reprezentační přestávkou. Odehrají čtyři domácí utkání během sedmi dní. V úterý 13. prosince hostí Plzeň od 17 hodin, ve středu 14. prosince pak Spartu od 16:00 hodin. V neděli program DHL Extraligy pokračuje zápasem s Olomoucí, od 13:00 hodin a v pondělí duelem se Zlínem od 17:00. Všechna utkání se hrají na hlavní ploše OSTRAVAR ARÉNY. Vstup je zdarma.

Po tomto náročném týdnu pak přichází pauza vyplněná mistrovstvím světa do 20 let. Další extraligové zápasy odehrají Vítkovičtí až začátkem ledna, konkrétně v pondělí 2. a v úterý 3. ledna v Pardubicích, respektive Hradci Králové.