Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Jubileum Miroslava Svobody: První zápas jsem prohrál, stý naopak vyhrál

Do kolonky extraligových utkání bude brankář Miroslav Svoboda po duelu s Plzní zapisovat již trojmístné číslovky. Tento jubilejní duel mu shodou okolností přivedl do cesty jeho bývalý klub, kde to moc dobře zná. Tři body berou po tuhém boji Vítkovice a v tabulce se jim nyní dýchá mnohem lépe.

Mirku, jak jsi prožíval svůj stý zápas v Extralize?

Prožíval jsem to hodně, ani ne tak kvůli té stovce, ale spíš kvůli tomu, že jsem sám byl v Plzni a v této sezoně jsem je ještě neporazil. Tak jsem rád, že se mi to na čtvrtý pokus povedlo. A té stovky si vážím – co bych za to dal, když jsem byl v dorostu ve Vsetíně, fakt mám z toho radost, že je mi to teď takto umožněno. Kluci fakt hráli dneska dobře. Zanechá to ve mně dobrou stopu, je to takové veselejší. První zápas v extralize jsem prohrál, tak ten stý vyhrál. Je to pěkné.

Co jste změnili oproti předchozím zápasům s Plzní, že dnes to vyšlo?

Tým. (úsměv) Hodně kluků máme nových a je to vidět, si myslím. Nic proti Plzni, ale myslím, že předvedli nejslabší výkon z těch čtyřech zápasů. Rozhodl náš výkon a taky jejich.

Bylo tedy vidět, že Plzeň se venku v posledních zápasech trápí?

Já nevím, tak hrajou to už tři roky pořád na stejné kluky a vždycky na konci sezony je to trošku slabší. Takže tak, těžko říct – to oni si musí rozebrat, čím to je.

Jak těžkých bylo posledních 19 minut, kdy jste po vedoucí brance přepli na defenzivu?

No, bylo to lepší, než kdybychom prohrávali 1:2. Kluci fakt podali skvělý výkon. Už jsem jim říkal v šatně, že to byl podle mě nejlepší zápas letos vůbec. Mě se chytalo dobře, měli jsme týden volna, takže za mě super. Řekl bych, že to pro mě nebyl až tak složitý zápas jako jindy.

Ale bylo to přeci jen o jeden gól a tam rozhoduje každá chybička…

Je to tak, ale už jsem toho letos pokazil dost. (smích) Tak snad jsem si to už letos vybral a měl jsem tam i nějaká to štěstí třeba při té tyčce. Za mě prostě dneska dobré, nebudu se v tom nějak patlat co bylo dobré a co ne.

Co bys řekl k Milanu Gulašovi. Nebezpečný v každé situaci, při každé střele. Co bys řekl k němu?

Co říct, jako je to skvělý hráč. Gól dal, já mu ho přeju, je to skvělý kluk a choval se ke mně hezky, když jsem tam byl. Je to fakt skvělý hráč a já doufám, že v budoucnu mi ty góly nebude dávat tak lehce jako dneska. (smích) Vede bodování třetí rok po sobě a někde to být vidět musí. Ale myslím si, že jsme si ho ještě hlídali dobře.

Vyhráli jste v Třinci, teď s Plzní. Je to pro vás určitý oddech a lépe se vám dýchá?

Samozřejmě dneska důležitý zápas, v Třinci taky. Tam chytal Dan Dolejš, který to podržel skvěle, mohl jsem vydechnout, což je taky důležitá věc, že mě dokáže zastoupit dobře. Hodně jsme posílili a jde nám to teď, jsme za to rádi. Doufám, že už to tak dohrajeme.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2021/2022

PozTýmZVVPPPPB
11HC VERVA Litvínov14412716
12Bílí Tygři Liberec14404616
13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613
14Rytíři Kladno14132811
15PSG Berani Zlín14013105
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >