Jsou to opravdové zápasy play off, ví Alex Mallet. Jak se těší do Brna?

Druhý zápas série s Brnem načal svým gólem po krásném pasu Marka Kaluse. Kanaďan Alexandre Mallet si užívá spolupráci s vytáhlými tvrdými spoluhráči Kalusem a krajenem Robem Flickem. Bitva s Kometou je pro něj speciální už jen z toho pohledu, že v jejím dresu před časem získal titul. Co tým, podle něj, čeká v Brně a co je dle jeho názoru potřeba udělat, aby byli Ostravané úspěšní?

Alexi, domácí výhodu jste využili naplno a v sérii vedete 2:0, jak se momentálně po těch dvou zápasech cítíte?

Samozřejmě se cítíme velice dobře, nebo minimálně určitě já ano a věřím, že i ostatní kluci v týmu to tak mají. Zvládnuté domácí zápasy nám ubraly toho tlaku, který jsme měli naložený na bedrech před startem série. Ale samozřejmě musíme i tohle brát jako výhodu a tu výhodu teď proměnit. V Brně to bude těžké, ale zároveň věřím, že také dobré utkání.

Oba zápasy na ostravském ledě byly hodně vyrovnané, těžké, jak jsi je viděl?

Byly to zápasy play off. S jednobrankovým rozdílem. Velice jednoduché, přímočaré, ale tvrdé. Druhý zápas byl pro nás dost nervózní kvůli množství vyloučených, které jsme měli. Ale kluci zvládli ubránit oslabení a máme dvě vítězství na kontě.

Kromě ubráněných oslabení samozřejmě rozhodlo i to, že jste ve druhém utkání dokázali odskočit na vedení 2:0. Jak bys popsal svou gólovou akci, která otevřela skóre utkání?

Bylo to jednoduché. Viděl jsem Marka Kaluse a říkal jsem si, jestli mi to dá, pojedu rovnou na gól. A on to udělal velice dobře, prohodil puk na střed, já měl dobrou rychlost, takže jsem si puk vzal a zvládl jsem jej dostat do brány. Důležitý gól, ale důležité bylo, že jsme přidali pak ještě ten druhý, který nám dal prostor se nadechnout. Vedení dva nula, sice hodně těžký závěr, ale ubránili jsme to a máme dvě výhry.

Je tahle série pro tebe speciálnější v tom, že je to Brno, jehož dres jsi oblékal před příchodem do Vítkovic a se kterým jsi vybojoval mistrovský titul?

Samozřejmě, je to pro mě trochu odlišnější. Přece jen jsem tam hrál, hodně kluků znám a zahrál jsem si s nimi. Ale takové zápasy a série proti známým tvářím vám dají vždy extra energii. Chcete těm na druhé straně dokázat, že jste lepší. Je tam extra energie, ale nesoustředím se na to nějak více. Prostě hraju svou hru a momentálně se koncentruju na tu jednu výhru, která nás dělí od postupu a které chceme dosáhnout.

Vypadá to, že trenéři našli výbornou spolupráci vaší formace, když vás dali do útoku s Robem Flickem a Markem Kalusem. Jak se ti hraje?

Určitě. Oba to jsou velice tvrdí hráči. Je to takový „deeply canadian style“, kanadský hokej. Je to velice příjemné, i pro mě. Mezi námi je dobrá chemie, umíme hrát tvrdě, dobře forčekovat, vyhovíme si na ledě. Měl jsem velkou radost, když přišel Rob Flick a společně s Markem Kalusem je to opravdu fajn hrát, baví mě to.

Samozřejmě tvrdá hra a forčeking jsou vaší doménou, ale také jste v posledních zápasech dost produktivní…

Ano, dobře se nám spolu hraje a góly jsou pro nás přijemnou odměnou za tu práci, kterou odvádíme. Víme, že každý z nás umí dát gól, takže když se do šance dostaneme, zkusíme to. Je fajn, že to tak je.

Už jsi to nakousl, ale pojďme konkrétně. Vedete 2:0 na zápasy, ale vyhráno ještě není a jedete nyní do Brna. Jak těžké, náročné to tam bude?

Přemýšlím takhle. Kdybych prohrával dva nula na zápasy, určitě bych se snažil vletět na soupeře, dát mu co nejrychleji co nejvíce gólů. To nás myslím v Brně čeká. Z naší strany, když budeme hrát tak, jako jsme hráli v Ostravě, když budeme hrát opravdu dobře defenzivně, zachytíme to. Nesmíme jim dovolit dát rychlé góly, musíme si za svým cílem jít tvrdě a nekompromisně, pak můžeme zapsat třetí výhru a sérii ukončit.