Banner Promo

Jsme teď uvolněnější a daří se nám, libuje si Lukáš Kucsera

Datum publikování:

Proti Mladé Boleslavi vyniklo hned několik vítkovických hokejistů, jedním z nich byl i útočník Lukáš Kucsera. Brankou v oslabení a dvěma asistencemi u gólů Květoně a Olesze přispěl svým sezonním maximem k jednoznačné výhře nad mladoboleslavským celkem.

Lukáši, v utkání s Mladou Boleslaví se vám dařily jak přesilovky tak i oslabení. Co k tomu říci?

Je to super, dneska se to sešlo. A já jenom doufám, že to bude pokračovat. Nevím co jiného k tomu říct. Máme z toho radost a doufám, že to takto půjde i dále.

Tři kanadské body jsou vaše sezonní maximum, takže musíte být se svým výkonem spokojen…

V této sezoně je to moje maximum, to je pravda. Od začátku sezony se zase potýkám s absencemi, marodil jsem. Je to pro mě těžké vrátit se, ale jsem rád, že se mi konečně zadařilo i bodově.

Kdy se utkání lámalo, byla to přesilovka pět na tři, kterou soupeř neproměnil, a dali jste navíc gól v oslabení?

Ze začátku jsme měli možná lepší pohyb než Boleslav. Sami jsme věděli, že to utkání nebude jednoduché. Nejprve jsme ustáli jejich přesilovky, to byl asi klíč k úspěchu. Pak jsme přidali gól a řekl bych, že už to šlo tak nějak samo.

Říkal jste, že v této sezoně je váš rekord tři body. Ale měl jste tam ještě dvě výborné šance, co tam bylo špatně?

Tak, u toho nájezdu, kde jsem se dostal úplně sám před gólmana… myslím si, že jsem tam moc vymýšlel. Měl jsem to zakončit trochu jednodušeji. Dával jsem si to bekhendu, pak zpět do forhendu a to už bylo trošku moc. Pak jsem už jen spadl. (smích)

A ta druhá šance?

Myslíte tu střelu. Ta střela asi nebyla úplně špatná, jen to přesněji trefit. Ale nemyslím si, že by tam bylo vyloženě něco špatně.

Když Brandona Maxwella vystřídal Růžička, změnilo se pro vás něco?

My jsme samozřejmě dostali informaci, že soupeř měnil gólmana. Ale nic jsme neměnili, snažili jsme se jej co nejvíce zasypat střelami a myslím si, že to tam napadalo slušně.

Jak si užíváte tu sérii – osm vítězství v řadě. To je už pořádný počet vítězství v řadě…

Jo, je to perfektní. Dlouho jsme nebyli tak vysoko v tabulce a myslím si, že jsme takoví uvolněnější. Doufám, že to bude pokračovat.

Osmi vítězstvími v řadě jste se přiblížili klubovému maximu devíti výher z mistrovské sezony. Co na to říkáte?

No, tak to je pro mě nová informace. Tato informace ani v kabině nijak neproběhla. Pokud to bylo v mistrovské sezoně, tak to bylo už docela dávno. Ale možná to tam nadhodím teď po rozhovorech v kabině. (úsměv)

Po novém roce bude program Extraligy dost nahuštěný. Bude to asi hodně náročné, že?

Ano, ale my s tím počítáme. Chceme podávat pořád ty nejlepší výkony a víme, že to v závěru základní části bude hodně našlapané. Takže je třeba dobře regenerovat a pracovat dále.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024
ČPP Aréna, Hradec Králové

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761