Banner Promo

Jsem tady od bránění a každý bod navíc je plus, směje se Daniel Krenželok

Datum publikování:

Proti Pardubicím zavelel k vítězství hráč, od kterého byste to asi nečekali. Obránce Daniel Krenželok nejdříve premiérovou trefou v Extralize otevřel skóre zápasu. Pak po jeho šikovném posunutí kotouče za branku na Rastislava Deje dal vítěznou branku zápasu Jan Schleiss. Vítkovický zadák se stal po zásluze hvězdou utkání.

HC Vítkovice RideraDane, pro tebe je to první branka v kariéře. Jak sis ten zápas užil?

Byl to takový náhodný gól, bych řekl. Střela z úhlu a ani jsem popravdě nevěděl kam to vystřelit. Chtěl jsem trefit bránu třeba gólmanovi na beton aby to kluci mohli nějak dorazit. To se povedlo, propadlo to tam, ale bylo to hodně se štěstím.

Pardubický brankář říkal, že to čekal spíše nahoru…

No, to jsem jako nezamýšlel nahoru, spíše jsem to chtěl dát po ledě. Nakonec to tak vyšlo. Upřímně jsem ale nečekal, že to bude gól.

Obligátní otázka – puk sis schoval na památku?

Puk mi kluci vzali a schovali, takže puk mám. Jsem za to rád.

Zapomněl sis jej vzít nebo ti ho prostě spoluhráči přivezli?

Tak já myslím, že to se nedělá. Puk berou většinou spoluhráči, takže mi ho přivezli.

Už víš, kam si jej vystavíš?

Asi k rodičům do pokojíčku. Tam kde jsem bydlel a kde mám už i ostatní puky, první gól z Kanady i první ligy. Takže tam půjde mezi ostatní.

Proč těch branek pak nepadlo ještě více? První gól padl poměrně rychle a pak dlouho nic…

Šancí bylo hodně na obě dvě strany, gólmani chytali velice dobře. Pardubice se snažily nás neustále tlačit aby dali vyrovnávací gól, což se jim nakonec povedlo. My jsme pak zase začali hrát svou hru, kterou jsme praktikovali předtím a zase nám to tam padlo. Tolik gólů nepadalo, protože to byl vyrovnaný zápas a oba gólmani chytali dobře.

Jaké to je hrát s Honzou Výtiskem v první lajně?

S ním se hraje super. Má strašně moc zkušeností a učí mě prakticky každý den. Taky jsem za to rád, na ledě mi pomáhá i komunikací jak na mě pořád řve. Takže je to o padesát procent jednodušší když na mě pořád řve a říká, co mám udělat.

Druhý gól, tam to byla zamýšlená přihrávka spoluhráčům za bránou?

Bylo to zamýšleno o zadní mantinel, akorát jsem čekal, že se to odrazí před bránu a do do brány. Nevyšlo to tedy úplně podle představ, ale díky vstřeleného gólu to nakonec dopadlo líp.

V zápase jsi měl osobně bilanci 1+1, loni jsi neměl ani jeden bodík. Takže životní zápas?

Jojo, životní výkon. Jsem sváteční střelec, tak doufám, že brzo budou zase nějaké svátky a povedou se mi i další zápasy. Ale ne, celkově jsme na ledě bojovali všichni a spadlo to tam. Ale není to o tom jestli boduju, já tam od sbírání bodů rozhodně nejsem. Jsem tady od bránění a jestli budu mít nějaký ten bodík, tak je to takové plus.

Pomůže vám taková vydřená výhra?

Určitě ano, Pardubice byly z námi o dva nebo tři bodíky? Tak teď jsme jim odskočili na nějakých šest nebo sedm bodů což je určitě důležité. Posunuli jsme se tak v tabulce zase nahoru což je super i vzhledem k tomu, že jsme nehráli v nejsilnější sestavě. Chyběli dva klíčoví hráči, mladí kluci se s tím popasovali dobře a teď jedeme ve středu na Spartu, kde to zase bude klíčový zápas. Každé tři body jsou důležité.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761