Jsem rád, že je osmistovka za mnou, říká jubilant Rasty Dej

Útočník Rastislav Dej je mezi fanoušky jedním z nejoblíbenějších hráčů zejména díky jeho obětavé hře a tomu, že nevypustí jediný souboj, ale také proto, že vítkovický dres navléká již šestou sezonu v řadě. Proti Bílým Tygrům naskočil do svého osmistého zápasu v české nejvyšší soutěži a svůj výkon navíc korunoval svou letošní druhou brankou.

Rasty, zápas se dnes rozhodl v úvodu druhé třetiny. Co se tam z tvého pohledu stalo?

Určitě nám to strašně pomohlo, protože Liberec dnes začal dobře, byli aktivnější v útočném pásmu, měli dobrý pohyb, dostali se do vedení střelou po buly. Bylo dobře, že jsme ještě před koncem třetiny ten zápas otočili. Trochu nás to nakoplo. O přestávce jsme něco trošku v kabině změnili a prostě nám tam ty góly napadaly. Drželi jsme se systému, který chceme hrát a jsme rádi, že padly tři rychlé góly, které rozhodly zápas.

Jen u té povedené dvouminutovky ve druhé třetině to nezůstalo, nějaká branka tam ještě padla, zdá se, že jste dnes měli dobrý střelecký prach.

Samozřejmě jsme rádi, vždy potěší každý gól. Důležité ale bylo, že Liberec se na nás stále tlačil. I před tou třetí třetinou jsme věděli, že je nemůžeme nechat nadechnout, protože oni mají dobré a zkušené mužstvo. Navíc letos prakticky v základní hrací době neprohráli, takže jsme rádi, že se nám to povedlo je porazit. I když nějaké góly jsme ještě inkasovali, ale i vstřelili. Vždycky je dobré, když góly padají a samozřejmě se vyhraje.

Ty si dnes odehrál svůj 800. extraligový zápas, což je pěkné číslo. Jak to vnímáš ty?

Před zápasem nějaké slova padly, ale samozřejmě si toho strašně vážím, ale sezóna je běží dále. Jsem rád, že můžu hrát tak kvalitní soutěž, jako je česká extraliga. Uvidíme, co bude dále, co přinese čas, ale říkám, jsem rád, že je osmistovka za mnou. Uvidíme, nějak tomu teď nepřikládám velkou váhu, protože sezóna je teď rozběhnutá a je prakticky začátek.

Nahecovala vás rozlučka Romana Poláka, že jste se před ním chtěli trochu vytáhnout?

Samozřejmě jsme rádi, že jsme ten zápas zvládli, že na stadionu byla i veselejší atmosféra. Polyho známe hodně dobře ještě z minulého roku a jsme rádi, že mu můžeme to vítězství takto věnovat. Je to skvělý člověk, má za sebou skvělou kariéru a i osobně se známe velmi dobře. Ještě jednou mu gratuluji k té kariéře a je super, že se nám dnes povedlo zvítězit a celé to podpořit.