Jesse Dudas ze zdravotních důvodů končí ve Vítkovicích, vrací se do Kanady

Kanadský obránce Jesse Dudas nebude v této sezoně nastupovat v dresu Vítkovic. Dvaatřicetiletý hráč od léta neúspěšně léčil zranění zad a nyní se na vlastní žádost dohodl s ostravským klubem na ukončení spolupráce. Dudas se s rodinou vrací do zámoří.

Kanadský obránce s maďarskými kořeny Jesse Dudas už nebude nadále hráčem Vítkovic. Dvaatřicetiletý zadák se po konzultacích i s rodinou rozhodl požádat o ukončení smlouvy s ostravským klubem formou dohody. Důvodem jsou přetrvávající zdravotní problémy se zády, které si přivodil v létě během letní individuální přípravy.

Dudas se z Kanady do Ostravy vrátil se zraněním zad už v srpnu, do října se jeho zdravotním problém nepodařilo vyřešit. „Bohužel zasáhla i současná situace, i Jesseho rodina vítá možnost vrátit se zpět do Kanady, proto jsme se domluvili na předčasném ukončení smlouvy. Jessemu děkujeme za odvedené služby a přejeme hodně štěstí, není zcela vyloučeno, že se naše společné cesty mohou ještě střetnout,“ komentuje konec kanadského rodáka s maďarskými kořeny manažer vítkovického klubu Patrik Rimmel.

Vítkovický tým, stejně všechny ostatní organizace, je nyní v nuceném přerušení soutěží kvůli opatřením proti koronaviru. Extraliga je zastavena a Vítkovičtí ani kvůli uzavřeným vnitřním sportovištím nesmějí trénovat na ledě, v posilovně, či tělocvičně, navzdory nepříznivému počasí tak modro-bílí udržují kondici tréninky ve venkovním prostoru.

13HC VÍTKOVICE RIDERA14520719