Je to škoda. Byl to těsný zápas, říká Petr Fridrich

Útočník Petr Fridrich dnes nastoupil opět na křídle Chlánovy čtvrté formace, která si v zápase dokázala vytvořit brankové příležitosti. Jenže ani formace vítkovických mladíků nedokázala překonat jistého Machovského. Fridrichovi se to povedlo až v samostatných nájezdech, ale jeho úspěšná bekhendová klička nakonec k výhře nepomohla.

Petře, co se tak hráčům honí hlavou, po takovém zápasu?

Tak, že prohráváme 1:0. Je to samozřejmě škoda, byl to těsný zápas, ale už se snažíme to neřešit a připravit se na zítřejší zápas. Zítra se hraje znovu, musíme zregenerovat, co to jde a připravit se, ať zítra tu sérii srovnáme.

Jaké to je, když se zápas play off rozhoduje v samostatných nájezdech. Většina hráčů to nemá ráda a raději by hrála do rozhodnutí. Jak to máš ty?

Asi nevím, abychom tady hráli do půlnoci, nevím. Asi je to po těch dvaceti minutách férové, i když je to asi větší náhoda, než ve hře. I když v té hře to taky dneska mohlo být o jedné střele, o nějaké dorážce, zblokovaném nebo nezblokovaném puku takže nevím.

Vypadalo to, že kdyby se nejely nájezdy, asi by se hrálo do rána.

Jo, bylo to celkově takové defenzivní. Týmy si to hlídaly, nechtěly hrát otevřený zápas. Šancí nebylo moc na obou stranách, ale mohlo to tam samozřejmě spadnout z obou stran, byl to vyrovnaný zápas, ale my se z toho nesypeme a soustředíme se na zítřek.

Jak jsi nájezdy prožíval ty? Co se ti honilo hlavou u nájezdu v prvním zápase semifinále play off?

Soustředil jsem se už od doby, co jsem věděl, že pojedu. Přehrával jsem si nějaké možnosti, pak jsem se snažil to nějak neřešit, prostě nájezd jako v sezoně nebo na tréninku. S tím jsem tam do toho šel.

Není trochu zvláštní, že gólmani nedostanou osmdesát minut ve hře gól, ale v nájezdech chytí jeden puk z osmi?

Někdy to tak je. Je to o tom štěstí, o hlavě. Někdy to tak je. Někdy nepadne gól z patnácti nájezdů, to už jsme tady taky měli něco podobného. Střelci dneska byli šťastnější na obou stranách.

Jak jste se cítili po týdnu bez zápasu?

Začátek nebyl ideální. Je to vždycky po těch dnech bez zápasu jiné to trénování, ale postupně si myslím, že jsme se do toho dostávali a byl to vyrovnaný zápas.

Bylo znát, že Hradec Králové je bruslivější tým než třeba Kometa?

Asi v té rychlosti ten rozdíl bude, protože mají určitě rychlejší styl hry, chodí více za pukem, rychleji to otáčí. Na to jsme se připravovali, ale museli jsme si na to v tom zápase i trochu zvyknout. Nemyslím si ale, že je to něco, s čím bychom si nedokázali poradit.

Co říkáš na to, že Aleš Stezka dnes zaznamenal 49 zákroků?

Bylo to 49? Tak je to dost, ale myslím si, že to byla hra obran. My hrajeme obranu tak, že se snažíme eliminovat šance z nebezpečných prostorů, kterých si myslím, že tam nějak extrémně hodně nebylo. Jsou to puky, které třeba chod z větší dálky a my víme, že se na něj můžeme spolehnout.

Celé série bude hrou obran, nebo se to únavou víc rozkouskuje a otevře?

To se uvidí. My si zítra ten zápas nějak vyhodnotíme, připravíme se, zvolíme nějakou taktiku a budeme hrát, jak nejlépe umíme.

Bude to těžké se po té porci minut připravit?

Bylo to dlouhé, ale oba týmy to mají stejné, takže neřešíme, jestli to půjde nebo nepůjde. Prostě zítra je zápas a my se na něj připravíme.