Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Jan Štencel: Do zápasu o šest bodů jsme šli s odhodláním a bojovností

Při návratu na ostravský led v domácím dresu si obránce Jan Štencel počínal velice jistě a dopomohl svému staronovému týmu ke třem bodům. A to i díky jeho ofenzivním výpadům a tvrdé střelbě, která přinesla nakonec vítkovickému odchovanci do statistik dvě asistence.

Honzo, jak důležité bylo navázat domácí zápasy výhrou a vůbec získat se sousedem v tabulce tři body?

Samozřejmě to jsou pro nás potřebné tři body. Pro nás teď skončila série těch zápasů venku a bylo to hodně náročné. Věděli jsme, že doma musíme zabrat, protože body jsme teď nesbírali. Musíme je sbírat abychom se v tabulce vyhoupli výše. Každopádně tři body hned v prvním zápase doma jsou určitě potřebné a doufám, že na to navážeme i v dalších zápasech.

S čím jste do zápase šli, Litvínov byl prakticky ve stejné situaci jako vy, nebyla z vás cítit nervozita?

Nervozita, tak bych to asi nenazval. Spíše odhodlání a bojovnost. Věděli jsme, že ten zápas je o šest bodů. Chtěli jsme Litvínov udržet pod sebou v tabulce a ty domácí body udržet. To se nám povedlo, takže za nás spokojenost.

A jaké to bylo pro tebe osobně? Návrat do Vítkovic a na domácí střídačku po několika letech…

Bylo to velmi příjemné, myslím že po třech a půl letech jsem stál na straně domácího týmu. Změna, ale pro mě příjemná. Navíc s vítěznou premiérou, já jsem si to užil a jsem rád, že jsme to zvládli. Sice jsme nastoupili trochu chladněji, ale vyhráli a díky tomu máme tři body.

Litvínov byl první dvě třetiny asi lepší, měl více šancí, hodně prostoru. Souhlasil bys s tím?

Je pravda, že ten začátek nebyl z naší strany dobrý. Tam nás výborně podržel Míra Svoboda, dnes chytal opravdu parádní zákroky a díky němu máme tři body. Musíme si dát pozor na vstup do utkání a vůbec na celou první třetinu. Nesmíme ani na chvilku vypadnout za našeho herního stylu. Protože soupeři, kteří budou třeba v lepší herní pohodě nás za to můžou trestat. Tohle by nás mohlo stát body v dalším zápase.

V utkání jsi měl i dvě asistence, několikrát jsi tam nebezpečně pálil. Takže jsi spokojený i s bodovým příspěvkem?

Tak jsem rád, že jsem hlavně mohl nějak přispět týmu. Jsem tady od toho abych podporoval útok a pomohl vytvářet góly. Samozřejmě body beru, ale důležitější jsou ty tři body, které se zapsaly do tabulky. Musíme teď zregenerovat a připravit se na neděli.

V poslední třetině jsi tam odjízděl s bolestí. Dostal jsi to do ruky a je vše vpořádku? Těch zranění jsi měl už docela dost…

Ale jo, tak já doufám, že mám už všechny zranění za sebou. Byla to klasická zblokovaná střela, nic vážného.

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2021/2022

PozTýmZVVPPPPB
10HC Energie Karlovy Vary15602720
11HC VERVA Litvínov15512719
12HC VÍTKOVICE RIDERA13420716
13Bílí Tygři Liberec15404716
14Rytíři Kladno15132911
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >