Jan Schleiss: Motat soupeře je pěkné, ale Třinec udělal plesk plesk a bylo to

Foto: Lukáš Filipec / hcocelari.cz

Vítkovice na závěr Generali Česká Cupu prodělaly těžkou zkušenost na ledě Třince. Za stavu 2:2 měly drtivý tlak ve vlastní přesilovce a měly šanci odskočit soupeři do vedení. Oceláři ale oslabení ustáli a jen pár minut na to dvěma góly během čtyř desítek sekund rozhodli o vývoji utkání. Je otázkou, jak by zápas vypadal, kdyby se ujala některá z šancí zmíněné vítkovické přesilovky, například z hole Jana Schleisse, který po zápase zavítal k hodnocení před novináře.

Výsledek 2:6 vypadá dost hrozivě. Odpovídá podle tebe tomu, co se reálně dělo na ledě?

Na jednu stranu není, na druhou stranu je. Myslím si, že to nebylo špatné utkání, ale Třinec dal dva rychlé góly, v přesilovce pět na tři a pak pět na čtyři. Tím zlomili zápas. Tam se to zlomilo.

Dva góly v rozmezí 43 sekund přišly paradoxně poté, co jste výborně vstoupili do druhé části – vyrovnali jste, pak jste během vlastní přesilovky nepustili Třinec z pásma…

Ale nedali jsme góla, to rozhodlo.

Přitom šancí jste během dvouminutového tlaku v pásmu Třince na odskočení měli hned několik. Kde byl problém?

Myslím, že ta přesilovka byla… jak bych to řekl? Herně byla zahraná dobře, motali jsme je tam dvě minuty, ale prostě jsme se neprosadili. Pak oni dali během snad deseti sekund po rozehrání přesilovky jeden gól a do minuty přidali druhý. Udělali plesk plesk a bylo to. To, že my jsme je motali dvě minuty je možná pěkné, ale musíme proměnit tu šanci, i kdyby byla během přesilovky jedna jediná.

Každopádně za stavu 2:4 jste měli celou třetí třetinu na to, abyste s výsledkem něco udělali. Proč se to nepovedlo?

Bylo to otevřené, ale dostali jsme hned rychle pátý gól. Najednou to bylo o tři a už se to pak těžko dohání, když si to tak zkušený mančaft pohlídá ve středním pásmu a už to odbrání. Těžko se jezdí do plných hráčů, i když myslím, že několik šancí jsme tam měli. Góly, góly nám chybí.

Je pořád letní sezona a při vší úctě k českému poháru, výkonnost všech týmů se teprve vyvíjí. Když bys porovnal Třinec z prvního utkání v Ostravě a nyní, s odstupem dvou týdnů, je to těžší soupeř?

Oba ty zápasy pro nás výsledkově nedopadly, ale nejsem přesvědčený, že by to byly obecně špatné zápasy. Maličkosti a detaily rozhodují a na ty se musíme zaměřit. Zaplať pánbůh je ještě léto a máme čas to doladit a dohonit. Je to o detailech.

13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613