Jan Schleiss bude pokračovat ve Vítkovicích, podepsal novou smlouvu

Vítkovice pracují na skladbě kádru i pro příští sezonu. Plzeňský rodák Jan Schleiss je jedním z prvních vytipovaných z aktuálního mužstva, který prodloužil kontrakt v ostravském celku. Oboustranně byla uplatněna opce na následující sezonu.

Hbitého a bojovného Jana Schleisse budou moci fanoušci vídat ve vítkovickém dresu minimálně i v příští sezoně. Pětadvacetiletý útočník se ve středu dohodl s ostravským klubem na prodloužení smlouvy – uplatnění opce.

„Jsem rád, že ve Vítkovicích budu moci pokračovat. Věřím, že se nám podaří tuhle těžkou sezonu zachránit a v příští sezoně budeme bojovat opět nahoře,“ řekl po podpisu nového kontraktu, který jeho působení ve Vítkovicích prodlouží minimálně pro sezonu 2020/2021, Jan Schleiss.

„Je to komplexní hráč, bojovník. Chce u nás pokračovat, chce bojovat za Vítkovice i v dalších sezonách, to je pro nás rozhodující,“ zmínil hlavní trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

Po odchodu Jakuba Petra přešly kompetence skladby kádru na aktuální trenérský štáb. „Tuto manažerskou práci děláme společně s Ladislavem Svzilem – podobně, jako tomu tak bylo třeba v roce 2010. Poradní a konzultační hlas mají samozřejmě i Vladimír Vůjtek a Alois Hadamczik. Vše detailně probíráme s majitelem klubu, který je u některých jednání i sám přítomen,“ prozradil zákulisí jednání s hráči kouč Trličík.

Vítkovičtí logicky samozřejmě upínají veškeré své zraky a věnují veškerou svou energii boji o záchranu v nejvyšší soutěži. Stranou toho ale nemůže zůstat skladba kádru pro následující sezonu. Proto Ostravané začali i v této těžké situaci jednat se současnými hráči, jejichž smlouvy se blíží konci, o prodloužení angažmá v modro-bílých barvách.

„Předně chci říci, že i když naše aktuální situace není nejrůžovější, děláme vše pro to, abychom uhájili extraligovou příslušnost i pro další roky. Možnost sestupu si jednoduše nepřipouštíme. Budujeme kádr pro další extraligovou sezonu. Proto jsme se obrátili na hráče, kterým končí s tímto ročníkem smlouvy a o které trenérský štáb má zájem, a probrali možnosti prodloužení jejich angažmá u nás či uplatnění opcí. Vše probíhá samozřejmě po domluvě s našimi trenéry i konzultanty,“ říká šéf HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík s tím, že Jan Schleiss není jediným, s kým vedení klubu jednalo a jedná.

13HC VÍTKOVICE RIDERA12320713