Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Jan Schleiss bude pokračovat ve Vítkovicích, podepsal novou smlouvu

Datum publikování:

Vítkovice pracují na skladbě kádru i pro příští sezonu. Plzeňský rodák Jan Schleiss je jedním z prvních vytipovaných z aktuálního mužstva, který prodloužil kontrakt v ostravském celku. Oboustranně byla uplatněna opce na následující sezonu.

Hbitého a bojovného Jana Schleisse budou moci fanoušci vídat ve vítkovickém dresu minimálně i v příští sezoně. Pětadvacetiletý útočník se ve středu dohodl s ostravským klubem na prodloužení smlouvy – uplatnění opce.

„Jsem rád, že ve Vítkovicích budu moci pokračovat. Věřím, že se nám podaří tuhle těžkou sezonu zachránit a v příští sezoně budeme bojovat opět nahoře,“ řekl po podpisu nového kontraktu, který jeho působení ve Vítkovicích prodlouží minimálně pro sezonu 2020/2021, Jan Schleiss.

„Je to komplexní hráč, bojovník. Chce u nás pokračovat, chce bojovat za Vítkovice i v dalších sezonách, to je pro nás rozhodující,“ zmínil hlavní trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

Po odchodu Jakuba Petra přešly kompetence skladby kádru na aktuální trenérský štáb. „Tuto manažerskou práci děláme společně s Ladislavem Svzilem – podobně, jako tomu tak bylo třeba v roce 2010. Poradní a konzultační hlas mají samozřejmě i Vladimír Vůjtek a Alois Hadamczik. Vše detailně probíráme s majitelem klubu, který je u některých jednání i sám přítomen,“ prozradil zákulisí jednání s hráči kouč Trličík.

Vítkovičtí logicky samozřejmě upínají veškeré své zraky a věnují veškerou svou energii boji o záchranu v nejvyšší soutěži. Stranou toho ale nemůže zůstat skladba kádru pro následující sezonu. Proto Ostravané začali i v této těžké situaci jednat se současnými hráči, jejichž smlouvy se blíží konci, o prodloužení angažmá v modro-bílých barvách.

„Předně chci říci, že i když naše aktuální situace není nejrůžovější, děláme vše pro to, abychom uhájili extraligovou příslušnost i pro další roky. Možnost sestupu si jednoduše nepřipouštíme. Budujeme kádr pro další extraligovou sezonu. Proto jsme se obrátili na hráče, kterým končí s tímto ročníkem smlouvy a o které trenérský štáb má zájem, a probrali možnosti prodloužení jejich angažmá u nás či uplatnění opcí. Vše probíhá samozřejmě po domluvě s našimi trenéry i konzultanty,“ říká šéf HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík s tím, že Jan Schleiss není jediným, s kým vedení klubu jednalo a jedná.

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2021/2022

PozTýmZVVPPPPB
6HC ŠKODA PLZEŇ5624591891
7Bílí Tygři Liberec5625382089
8HC VÍTKOVICE RIDERA5622852187
9HC Olomouc5620842480
10HC KOMETA BRNO56171052476
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >