Banner Promo

Jan Káňa o přesunu z Hané do Vítkovic: O motivaci mám postaráno

Datum publikování:

Přišel, protože cítil, že potřebuje změnu a modro-bílý klub zvolil pro jeho ambice. Jedenatřicetiletý útočník Jan Káňa, rodák ze Zlína, přišel do Vítkovic s odhodláním pomoci Ostravanům zopakovat, ideálně ještě vylepšit, uplynulou sezonu. Ve středu se s ním mohou fandové potkat na pokladně arény při prodeji permic.

 

Honzo, vítej i takto prostřednictvím rozhovoru na web ve Vítkovicích. S jakými pocity a ambicemi jsi do Ostravy přestoupil?

Přišel jsem do dost kvalitního mančaftu, který v minulé sezoně bojoval o finále. Přicházím s tím, že jsem plně ztotožněný s cílem klubu, což znamená být opět úspěšní a třeba to posunout ještě o kousek dál. Osobně chci předvádět ještě lepší výkony, než jaké jsem předváděl v Olomouci. O motivaci mám postaráno.

 

Jak se zrodil tvůj přestup právě do Vítkovic?

Já jsem už v průběhu sezony měl myšlenky na to, že bych chtěl zkusit něco jiného. Už nejsem nejmladší a kdybych podepsal další smlouvu v Olomouci, tak pak už bych se nejspíš už nikam jinam nedostal. A Vítkovice mě oslovily mezi prvními. Jednání s nimi bylo přímé, korektní, věděl jsem, na čem jsem. Takže jsme se rychle domluvili. A přiznám, že taky roli sehrály ambice týmů a taky samozřejmě dojezdová vzdálenost.

Morava je pro tebe v pozitivním slova smyslu zakletá. Ty sis už zahrál za všechny velké moravské kluby – za Zlín, také Vsetín, působil jsi v Kometě, v Olomouci. Vítkovice byly poslední moravský klub, který ti ve sbírce chyběl…

(pousměje se) Jo, tak sbírka je kompletní. Trošku jsem se tady pomotal po Moravě, no (usměje se). Ale tohle nebyl můj primární záměr, zůstat na Moravě. Prostě se to tak seběhlo. Když jsem zvažoval ty nabídky, tak Vítkovice byly pro mě nejideálnější. I to mám blízko za rodinou, za kamarády. Rozhodl jsem se zůstat tady na Moravě.

Tvá rodinná základna je tedy v rodném Zlíně nebo v Olomouci, kde jsi působil posledních šest sezon?

Rodinu mám ve Zlíně, kde jsem se narodil, ale samozřejmě teď jsem bydlel a bydlím s přítelkyní a dcerou stále v Olomouci.

 

Chystáte se na přesun do Ostravy?

Mám v plánu tady něco hledat, ať nemusím denně dojíždět a taky, aby za mnou mohly holky dojet a mohli být tady pár dní v týdnu spolu. Něco si hledat budu.

 

Před dvěma lety jsi vytvořil velice produktivní duo s Davidem Krejčím. Když se pak Krejčí vracel do NHL, objevily se pochybnosti, zda udržíš svou produktivitu, ale tys veškeré pochybnosti vyvrátil a vyhrál statistiku olomouckého celku minulé sezony…

Já věřím, že potvrdím i tady, že jsem nebo můžu být platným hráčem. Samozřejmě moje role ve Vítkovicích bude trošku jiná, než v Olomouci. Asi se dá čekat, že nebudu hlavní volba na rozhodující situace a s tím se budu muset srovnat. Ale všechno to bude taky o mě. Bude to o tom, jak si povedu v přípravě, jak začnu sezonu a podle toho si pak třeba zasloužím i nějaké minuty na ledě na víc a důležitější role. Ale já počítám s tím, že ten tým je tady natolik kvalitní, že icetimu nebude tolik, jako jsem byl v Olomouci zvyklý. Ale budu se snažit sbírat body a být týmu co nejvíce prospěšný.

Přišel jsi do úplně nového prostředí, nebo jsou v kabině Vítkovic pro tebe známé tváře?

Znal jsem jenom Klimsona z Brna, ale to jsme se tam jen tak nějak mihnuli. Takže to je pro mě nové prostředí, ale je to tady fajn a vše zatím v klidu. Kluci mi hned první den ukázali kabinu a teď postupně je poznávám. Je to zábava.

 

První týden přípravy máte za sebou, tak jak se zatím cítíš a jaké to tady ve Vítkovicích je oproti tomu, cos zažil dosud?

Já jsem se čtyři roky připravoval individuálně s osobním trenérem, ale teď skrz to, že jsem tady nový, absolvuju letní s týmem. Domluvili jsme se, že by to bylo takto fajn. Pokud se budeme bavit o trénincích jako takových, tak tam jsou podobnosti, na co jsem byl zvyklý s mým trenérem v Olomouci. Takže za mě zatím super a postupem času uvidíme, jak bude přibývat náročnost. Ale nebojím se toho, je to každý rok více méně stejné.

 

Nejen tréninky, ale také určité mimohokejové povinnosti tě čekají. Nejbližší je ve středu prodej permic na pokladně společně s Petrem Fridrichem, tak jak se těšíš na první kontakt s vítkovickými fandy touto netradiční cestou?

Já se těším, ale zároveň doufám, že mi fandové nepřinesou na podpis kartičky mého jmenovce Honzy Káni, který tady před lety hrával (pousměje se). To se mi stává více méně na každém stadionu, že po mě fandové a sběratelé chtějí podepsat kartičku tady ostravského Honzy Káni. Na fanoušky se ale těším.

 

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený HC VÍTKOVICE RIDERA (@hcvitkovice)


 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2024 Příprava
Centre sportif - Vallée de Joux

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2024/2025