Jan Hruška prodloužil ve Vítkovicích až do roku 2022

Jeden ze základních kamenů záchranářské mise uplynulé sezony to s Vítkovicemi myslí vážně. Zkušený útočník Jan Hruška prodloužil svůj stávající kontrakt s Ostravským klubem až do konce sezony 2021/2022.

Brněnský rodák, odchovanec a pilíř novodobé dynastie Komety Jan Hruška to ve Vítkovicích myslí smrtelně vážně. Čtyřiatřicetiletý útočník přišel do Ostravy v lednu 2020 s tím, že pomůže modro-bílému celku se záchranou extraligové příslušnosti a odehraje v něm i další sezonu. Svému slovu dostál a nyní dokonce prodloužil svůj stávající kontrakt o ještě jednu další sezonu. Vítkovický dres tak by měl oblékat minimálně do konce sezony 2021/2022.

„Honza Hruška k nám přišel po konci v Kometě s jednoznačným odhodláním nám pomoci s extraligovou záchranou a s tím, že ve Vítkovicích bude i v příští sezoně. Okamžitě se zařadil mezi tahouny a klíčové postavy týmu. Záchrana se podařila a je jasným důkazem toho, že to tady u nás v Ostravě myslí smrtelně vážně, že jsme se domluvili na pokračování spolupráce nejen v následující sezoně, jak bylo původně slíbeno, ale také ještě o jeden rok navíc. Je to známkou, že chce být součástí jádra vítkovického týmu, z čehož máme radost a ceníme si toho. Přesně z takových hráčů chceme poskládat náš tým,“ těší hlavního trenéra Vítkovic Mojmíra Trličíka.

Jan Hruška stihl v závěru sezony 2019/2020 odehrát za Vítkovice 15 utkání, v nich nasbíral 13 bodů za 4 góly a 9 asistencí s bilancí +4.