Banner Promo

Jan Hruška po dvou trefách: Trenčín hrál hokej nahoru dolů, to nám vyhovovalo

Datum publikování:

Foto: Petr Kotala

Výsledek 7:2 hovoří za vše. Vítkovice ve svém posledním domácím přípravném zápase srazily na ledě Multifunkční haly Duklu Trenčín. Centr první formace a dočasný kapitán Jan Hruška se pod to podepsal dvěma góly a měl na dosah i hattrick. Po utkání se za duelem ohlédl a odmítl, že by pro Ostravany bylo utkání v tréninkovém tempu.

Porazili jste Trenčín, výsledek 7:2 hovoří jednoznačně. Byl to náročný zápas?

Určitě to nebylo v tréninkovém tempu. Myslím, že soupeř byl kvalitní, ale styl, který na Slovensku vyznávají není tak systémově svázaný. Byl to hokej nahoru dolů, proto v něm padá daleko více gólů. Nám to vyhovovalo, protože jsme se snažili hrát spíš zezadu a využívat jejich chyby, které tím, jak bych tak řekl hurá hokejem udělali.

 

Svým přístupem ke hře vám Trenčín dal možnosti a vy jste je využili…

Ne úplně všechny se nám podařilo využít, dalo se z toho vytěžit i více. Ale ano. Dali jsme sedm gólů, což se nám dlouho nepovedlo, to je určitě pozitivní.

 

Byl to přípravný zápas, nemáte obavu, že si střelecké štěstí vyberete před sezonou?

Naší lajně se tohle určitě nestalo, tohle v hlavách nemáme (pousměje se). Je vždycky fajn, když vám tam něco napadá. Hra je pak uvolněnější. Obavy ale nemáme a jsme rádi.

 

Ty sám ses podílel na výhře dvěma brankami a sahal jsi po čistém hattricku v rozmezí pěti minut. Ze třetí šance ale zvonila jen tyč…

Těžko říct, co k tomu. Já jsem nahrával Lukášovi a gólmanovi to prošlo mezi nohy a do tyčky. Docela zajímavý zákrok. Ale já myslím, že není, co by mě mělo mrzet.

 

Zápas jste hráli v tréninkové Multifunkční hale, jak jste se cítili na domácím, ale netradičním ledě?

Je to příprava, takže tyhle věci se moc vnímat nedají. Je to příprava, my tam trénujeme, takže tu halu i led známe. Taková změna a novinka to pro nás tím pádem nebyla. Normální zápas doma. Přišli lidi a vypadalo, že jich tam bylo i dost, takže bych v tom nehledal nějakou komplikaci.

 

V pátek hrajete opět se stejným soupeřem, ale v Trenčíně. Jaký očekáváš zápas?

Já myslím, že něco podobného. Já se domnívám, že my bychom nic moc měnit neměli. Chceme hrát to, co budeme chtít hrát v sezoně. Zodpovědně zezadu, čekat na šance. A myslím, že ani oni nic moc měnit nebudou, zase budou chtít hrát nahoru dolů a bude to o tom, kdo dá první gól. On i ten úterní zápas, možná kdyby Rasťo Dej nedal nějakých pět sekund před koncem první třetiny šťastný gól na 2:0, mohl to být trochu jiný zápas. Ale obecně si myslím, že i v Trenčíně to bude, co do přístupu mužstev, hodně podobné.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
Home Credit Aréna Liberec

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec4922342076
8Mountfield HK49157111670
9HC VÍTKOVICE RIDERA4917572068
10HC Olomouc4917752167
11HC ŠKODA PLZEŇ4914642558