Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Jan Hruška: Měli jsme dobré pasáže, Třinec byl o gól lepší

Datum publikování:

Foto: Lukáš Kaboň

Prohra ve druhém utkání hokejového poháru mrzela i střelce druhé branky Vítkovic Jana Hrušku. Zkušený centr radí si ale ze zápasu odnést to pozitivní a poukazuje na fakt, že je rozdíl, když spolu hrají týmy, z nichž jeden kompletuje první týden na ledě a druhý už třetí. Z vítkovického týmu má dobrý pocit.

Jaké pocity a poznatky si odnášíte po zápase s Třincem?

Prohrálo se. To je blbý. My ale musíme koukat taky na to, že jsme vlastně šestý den na ledě a hrát proti týmu, který trénuje na ledě třetí týden, je rozdíl. Tím se samozřejmě nechci nějak vymlouvat. Třinec byl o gól lepší, proto vyhrál. Já si spíš myslím, že si z toho zápasu musíme odnést to pozitivní. V utkání jsme měli dobré pasáže. Samozřejmě, v dalších zápasech se vyvarovat těch chyb, které nás stály tenhle zápas.

 

První třetinu jste drželi krok se soupeřem, ubránili jste čtyřminutové oslabení, to byl sympatický výkon…

Pak už se vám to nelíbilo? Ne, je pravda, že jsme to zachytili. Pak přišly nějaké výpadky, které nás stály dva slepenější góly. To nás stálo ten zápas. Ale pravda, byly tam pasáže, kdy jsme kontrolovali hru. Ale stejně tak pasáže, kdy kontrolovali hru oni. Tak už to v hokeji bývá.

 

O rozruch v zápase se staral Dominik Lakatoš, který se nebál vlétnout do soupeře, hrát bojovně…

Jo, to je Laky. To je hráč, kterého drtivá většina hráčů chce mít u sebe v týmu. Je fajn mít nějakého Lakyho, který do toho vletí po hlavě, umí udělat rozruch, zvedne diváky ze sedadel a rozbouří atmosféru. Pak to všechny začne bavit.

 

Ty jsi zatím hrál oba zápasy Vítkovic, tak jaký dojem zatím máš z toho nově se tvořícího mužstva?

Zatím mám z toho takový pocit, že mám z bruslí otlačené nohy, tak jako všichni ve všech týmech. Za pět, šest dní a dva zápasy se nedá moc získat nějaký konkrétní pocit. Já se na to spíš dívám obecně od doby, kdy jsem tady ve Vítkovicích a už ze závěru minulé sezony jsem měl dobrý pocit, bavilo mě to a nabilo mě to novou energií. Přes léto přišli noví kluci, kteří mají svou kvalitu. Ze šesti dnů závěr dělat nebudu, ale ze závěru minulé sezony a z posílení po sezoně to vypadá zatím výborně.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >