Jan Hruška: Každý dnes na svém místě odvedl maximum

Vítkovice dnes předvedly přesilovkovou kanonádu a Olomouci uštědřily tvrdý direkt v podobě čtyř využitých přesilových her. Centr první formace Jan Hruška dnes nebodoval, ale je důležitým členem speciálních formací trenéra Miloše Holaně. A kdo ví? Třeba přece jen lehce tečoval gólovou střelu Solovjeva.

Honzo, dnes byl k vidění pro fanouška dobrý zápas, ve kterém padla spousta branek. Jak jsi jej viděl ty ze svého pohledu?

Konečně jsme sehráli přesilovky tak, jak jsme chtěli. Dali jsme z nich docela dost gólů a díky tomu se to zlomilo na naši stranu.

Kdy to s týmem vypadalo nejhůře? Bylo to po vyrovnání Olomouce na 3:3?

Samozřejmě. Když jsme vedli a oni srovnali na 3:3, tak ten zápas byl výsledkově nejvyrovnanější. Pak zase asi nějakou jejich nedisciplinovaností a naším gólem v přesilovce 5 na 3 jsme to překlopili na naší stranu.

Říká se, že v přesilovkách se rozhodují zápasy, dnešek je toho zářným příkladem. Co bylo jinak, nebo co se dnes sešlo, že se vám dnes tak dařilo?

Určitě. Myslím si, že dneska každý na tom svém místě odvedl maximum a díky tomu se tam otevíraly prostory na nějaké zakončení. Samozřejmě dalo by se říct, že po tom prvním gólu se to začalo k nám i více odrážet. Ale to je i vyšším sebevědomím, když se něco podaří, tak to člověku víc lepí a pak nám tam ty góly napadají.

Vypadá to, že přesilovková formace je poskládána ideálně. Silný Krenželok před brankou, střelci na křídlech. V čem podle tebe formace vyniká?

Lukáš Krenželok před brankou odvádí fantastickou práci a Bukarts s Lakatošem mají oba výbornou střelu, takže z těch stran od nich hrozí velké nebezpečí. Samozřejmě soupeř na to musí reagovat, a když je dokáže obsadit, tak na modré čáře máme Solovjeva, který dokáže vystřelit neméně dobře. Díky tomu dneska padly ty góly.

Zmínil jsi Alexeje Solovjeva. Ten se nedávno vrátil do sestavy po zranění, v čem je podle tebe jeho přínos?

Je silný na puku, má přehled a výbornou střelu. Umí dobře podržet puk a rozehrát ho, takže má všechno co potřebuje bek v přesilovce, ale i při hře pět na pět.

Co říkáš na odvolaný faul Olomouce? Jednalo se o gesto fair play soupeře, nebo co se na ledě stalo?

To odvolal rozhodčí. Je nové pravidlo, že když vám soupeř vymlátí zuby po odehrání puku, tak to není faul.

Hra Vítkovic dnes snesla přísná měřítka. Vypadá to, že vám narostlo herní sebevědomí. Dvakrát jste dotahovali, pak soupeř vyrovnal, ale přesto berete tři body. Vnímáš to tak?

Já doufám, že je to na té hře i vidět. S příchodem Dominika Lakatoše se zvedla produktivita. Do té doby jsme hráli zodpovědně, celou sezonu hrajeme zodpovědně dozadu, ale s příchodem Lakatoše přišla lepší produktivita a taková ta víra, že se ten zápas dokáže zlomit a nějaká branka padne. Takže teď nevyhráváme 2:1 ale občas se i ustřelíme.