Jakub Stehlík prodloužil ve Vítkovicích

Zkušený a spolehlivý zadák Jakub Stehlík podepsal s HC VÍTKOVICE RIDERA novou smlouvu.

Další podpis a pojištění služeb hráče současného kádru. Vedení HC VÍTKOVICE RIDERA se dohodlo na novém kontraktu a tedy pokračování spolupráce s obráncem Jakubem Stehlíkem.

„Kuba je spolehlivý bek, má hodně zkušeností. Je to takový ten typ, jak se říká dělník ledu, které taky v sestavě potřebujete, aby tým byl úspěšný. U nás ve Vítkovicích je už dvě sezony a odvádí velice dobré výkony, proto jsme se rozhodli mu nabídnout novou smlouvu a jsem taky rád, že jsme se domluvili na pokračování naší spolupráce. Kubovi jménem svým i jménem klubu přeju hodně štěstí a ať se mu u nás daří i nadále,“ říká sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Dvaatřicetiletý rodák ze Znojma má samozřejmě z podpisu nové smlouvy radost. „Radost mám velkou, protože můžu pokračovat v extralize i ve Vítkovicích, kde jsem osobně hodně spokojený. Beru to jako ocenění mých dosavadních výsledků, ale taky samozřejmě vím, že musím i nadále makat a odvádět pro Vítkovice stoprocentní výkony.“

Jakub Stehlík přišel do Vítkovic v covidovém období, které pro něj, jako pro hráče Znojma nebylo vůbec snadné. Znojmo, tehdy působící v mezinárodní EBEL nemohlo dost dobře v době uzavřených hranic hrát. Také proto v sezoně 2020/2021, před příchodem do Vítkovic, odehrál v dresu Znojma jen 5 zápasů, navíc až ve II. lize, s tím, že ale větší část sezony strávil v prvoligové Třebíči. Jinak v období, kdy Orli působili v EBEL byl i na beka celkem produktivní, když povětšinou atakoval hranici 20 kanadských bodů. Vítkovice navíc pro něj nejsou první extraligovou štací, v letech 2012 až 2015 působil v Chomutově, který tenkrát hrál nejvyšší soutěž. Ve Vítkovicích je Jakub Stehlík od sezony 2021/2022 jak v té předešlé, tak v této platí za spolehlivého beka s řadou zkušeností. V tomto extraligovém ročníku odehrál 29 zápasů, dal gól, na 3 nahrál a v bilanci +/- má +1.

Kromě Jakuba Stehlíka si vedení Vítkovic už v minulých týdnech pojistilo novými kontrakty služby obránců Kováře a Grmana, útočníků Deje, Chlána, Kriegera a také trenéra Miloše Holaně.

Tabulka A tým 2022/2023

1HC DYNAMO PARDUBICE4527846101