Jakub Stehlík na restartu extraligové kariéry. Čím chce být prospěšný Vítkovicím?

Třicetiletý urostlý zadák Jakub Stehlík má po minulé sezoně pořádný hlad po hokeji. Ve Vítkovicích chce být důrazným především na defenzivní straně.

Obránce Jakub Stehlík přišel do Vítkovic na jaře ze Znojma. Covidová sezona ale byla pro jihomoravský klub nesmírně náročná a komplikovaná. Po zrušení ročníku mezinárodní EBEL chtěli Orli hrát alespoň druhou ligu v Česku, jenže ta nespadá pod statut profesionální soutěže, a tak zůstala v převážné většině nedohrána. Peripetie uplynulé sezoně popisuje sám třicetiletý rodák z vinařského kraje. „Minulou sezonu jsem začínal ve Znojmě, které mělo hrát druhou ligu, ale sezona se vůbec nedohrála. Proto jsem šel na hostování do Třebíče, zhruba někdy v listopadu. Ale řešili jsme s agentem už novou sezonu a podařilo se navázat kontakt s Vítkovicemi, ty projevily zájem a my se domluvili, za což jsem samozřejmě strašně rád.“

Pět zápasů ve Znojmě a pak nejistota. Po službách vytáhlého zadáka sáhla prvoligová Třebíč, jenže jak sám Stehlík prozrazuje, dostat se do zápasového tempa v minulé sezoně bylo extrémně těžké. „Pro mě to bylo neskutečně náročné, hrozné, řekl bych. Já měl ještě tu smůlu, že jsem se na konci letní přípravy zranil, takže jsem nemohl odehrát ani přípravné zápasy. Rovnou jsem šel do sezony, která se rozjela, zastavila, rozjela, zastavila. Bylo to těžké, odehráli jsme pět zápasů, pak nás stopli, nikdo nevěděl, co a jak bude. Bylo to všelijaké.“

Jakkoli byla uplynulá sezona náročná, Stehlík své kvality prokázal v předešlých ročnících. Nejen ve druhé české nejvyšší soutěži, kde má na kontě přes 120 startů, ale především v již zmíněné EBEL – 341 zápasů, v nich 96 kanadských bodů za 25 gólů a 71 asistencí, to na defenzivněji laděného beka není vůbec špatné. Při získávání informací se vedení Vítkovic obrátilo i na legendárního Miroslava Fryčera, který Znojmo z pozice trenéra vedl až do své nedávné smrti v dubnu. Co na pozitivní reference od svého někdejšího kouče a velké osobnosti říká sám Stehlík? „O tom úplně nevím, přece jen jsem u těch jednání nebyl. Pan Fryčer byl tady s Vítkovicemi spojený, takže možné to je a pokud tomu tak skutečně bylo, tak jsem jenom rád.“

Na svém kontě má oficiálně 32 startů v Extralize, zhruba stejný počet utkání ale přidal ve vypjatých barážových bojích. V nasbírání větší porce duelů v nejvyšší soutěži zabránil krach a pád chomutovského klubu, jehož dres Stehlík před odchodem do Znojma oblékal. I proto nyní stojí na restartu své extraligové kariéry. Zkušenější. Vyzrálejší. Ale odhodlaný dokázat, že do nejvyššího patra české klubové scény patří. „Oproti tomu, co jsem působil v Chomutově, už mám nějaký věk, nějaké zkušenosti jsem pobral. Co očekávám? Chtěl bych se prezentovat důraznou hrou v předbrankovém prostoru. Spíš hrát opravdu dobře do defenzivy a soupeři nic nedarovat.“

Jakub Stehlík je s Vítkovicemi od začátku letní přípravy. Na suchu trénoval poctivě, ale samozřejmě nejvíce se těší na start tréninků na ledě. Líbí se mu ve Vítkovicích? „Pocity mám pozitivní. Jsme tady spokojení, líbí se nám tady. Kluci, parta, je to tady super. Určitě převládají pozitiva. Po fyzické stránce se nyní cítím velice dobře, letní příprava v tomhle směru určitě splnila a plní svůj účel. Na led se už hodně těším. Letní příprava na suchu je taková, jaká je, ale led je úplně něco jiného, je to takové to gró, proč to děláme, takže se hodně těším.“

Jakub Stehlík

Post: obránce
Narozen:
29. října 1990 ve Znojmě
Národnost: CZE
Výška:
190 cm
Váha:
94 kg
Držení hole:
pravá
Odchovanec: