Banner Promo

Jakub Stehlík hlásí: Uděláme vše, abychom sérii natáhli

Datum publikování:

Vytížení obránce Jakuba Stehlíka s absencí kapitána Romana Poláka roste. Dnes odehrál téměř dvacet minut a byl třetím nejvytěžovanějším obráncem Vítkovic. Nicméně právě obránce s číslem 88 byl na ledě u rozhodující branky soupeře a zblízka sledoval, jak kotouč po odrazu od Musilovy brusle míří do branky.

Jakube, jak hodnotíš třetí utkání?

Prohráli jsme o gól, o to je to více frustrující. Co se dá dělat, musíme dát více gólů.

Každé utkání skončilo o gól, s výjimkou gólu do prázdné branky v úvodním utkání. Čekali jste to před sérií, že to bude takhle vyrovnané?

My jsme takový hokej asi očekávali. Připravovali jsme se na to, bohužel prohráváme o gól. Čekáme až se miska vah překlopí na naší stranu. Pořád makáme a doufáme, že dáme o gól víc.

V utkáních se dlouho čeká na úvodní branku a tu navíc vždy vstřelí Třinec. Nepomohlo by vám, kdybyste se naopak ujali vedení vy?

Určitě by nám to pomohlo. Zítra může být poslední zápas, ale uděláme všechno pro to, abychom tu sérii co nejvíce protáhli. Musíme zítra vyhrát, jinak to končí.

Co je podle tebe tím důvodem, proč vám ten vývoj nemůžete otočit na svou stranu? Je to silným útokem Třince, nebo jejich obranou?

Třinec hraje velmi obětavě, má špičkově propracovanou obranu. Je to těžké, ale musíme se tam cpát, být hladoví před tou brankou a snad nám tam něco spadne.

Nenastal čas na to trošku přitvrdit, přidat na důrazu a nenechat Třinec hrát?

Tak to nevím. Musíme hrát tvrdě, to je jasné. Být nepříjemní, nic jim nedat zadarmo.

Třinec může, Vítkovice musí. S čím do utkání půjdete?

Nastoupíme do toho na sto procent. Nemáme se na co šetřit, protože jestli prohrajeme, tak nám končí sezona. Dáme do toho všechno a uvidíme, jak to dopadne.

Máte za sebou dlouhé předkolo a navíc nemoc. Jak je na tom kabina v tuto chvíli?

Tak náročné to bylo hlavně z toho pohledu, že jsme v předkole měli nemoc, ale to už je za námi a že jsme nastupovali hned do toho play off. Teď už bych řekl, že jsme si trošku odpočinuli, měli jsme dva dny, takže to z nás trochu opadlo, ale je to náročné.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761