Banner Promo

Jakub Petr: Obdivuji hráče, jak se s tím v Pardubicích poprali

Datum publikování:

Vítkovice v neděli zažily hodně zvláštní duel. Zápas v Pardubicích hned třikrát přerušil výpadek proudu a utkání se tak natáhlo na více, než pět hodin. Modro-bílí ale situaci zvládli, nevypadli z tempa a získali tři body. Trenér Jakub Petr je za udržení koncentrace chválí a už vyhlíží pátečního soupeře, kterým bude v Ostravě Chomutov.

 

Nedělní zápas v Pardubicích byl kvůli výpadkům proudu hodně náročný. Jak těžký tento pětihodinový maraton vlastně byl?

V prvé řadě je potřeba říct a připomenout, že to bylo pro obě strany stejné. My jsme věděli, do čeho jdeme. Dohodli jsme se, že do toho půjdeme, takže jsme věděli, s čím můžeme počítat. Jednodušší to samozřejmě bylo pro nás – pro trenéry a realizační tým, než pro hráče, kteří zkušenost s něčím podobným nemají. Osobně obdivuju naše hráče i hráče Pardubic, jak utkání zvládli, jak dokázali udržet koncentraci a jak udrželi i fyzickou připravenost. Samostatnou kapitolou byla otázka udržení koncentrace ze strany gólmanů, ale to už Patrik Bartošák v rozhovorech po zápase sám velice dobře popsal. Jsem rád, že jsme soustředění udrželi a zvládli zápas opravdu profesionálně.

 

Zmínil jste, že jste dohodli, že do toho půjdete. Znamená to, že jste o možných problémech věděli už před zápasem?

Ano. Výpadky v okolí Pardubic a arény byly celý den. Hned po příjezdu do Pardubic jsem se sešel s manažerem Dušenem Salfickým, o situaci byl informován i ředitel extraligy Josef Řezníček. Souhlasili jsme s nějakými podmínkami omezení, pokud jde o osvětlení. Spíše se to ale týkalo zápasové show. Nemyslím, že zápasové osvětlení, byť se jelo v určitém úspornějším režimu, nějak citelně zasáhlo do hry, nebylo to znát. Ale byly tam i další scénáře, jak řešit situace, které mohly nastat.

 

Utkání se třikrát přerušilo, hrozilo odložení na další den?

Tak ten nejhorší scénář se naplnil v podobě dlouhé pauzy, ale domluvili jsme se, že druhá přestávka, zhruba dvacet čtyři minut před koncem, je ještě únosná. Domluvili jsme se, že to chceme dohrát. Utkání už bylo určeno. Variant ale bylo více, i možnost, že bychom zápas dohráli v pondělí nebo úterý. Logicky jsme to museli tlačit do těchto dní, protože program reprezentační přestávky a po ní je hodně nahuštěný a daný a tam bychom už asi těžko hledali nějaký termín. Jsem rád, že se to dohrálo a myslím, že stejný pocit měly i Pardubice, i když zápas nevyhrály.

 

Vzhledem k tomu, že jste po dvou třetinách vedli, byly vaše snahy asi dohrát utkání v neděli, je to tak?

Člověk nad tím přemýšlel ve druhé třetině, kdy jsme si vytvořili množství šancí a měli zápas ve svých rukou. Bylo jen na nás, abychom ve skóre odskočili. Já se přiznám, že v těchto momentech jsem to v hlavě měl, že hra jde naším směrem, že utkání má nějaký scénář a nějak se vede. Takže jsme se trošku modlili, ať další výluka nepřijde. Paradoxně přišla před naší přesilovkou. Pak je pravdou, že jsme litovali, že jsme vedení z našich šancí nenavýšili, protože pak se hrála třetí třetina dvacet čtyři minut a Pardubice se tou spoustou přesilovek herně vrátily do zápasu a málem i výsledkově. Musím ale říct, že obětavostí, solidně sehranými oslabeními a výborným Bartesem v bráně ustáli. Zápas jsme ubojovali. Pořád jsem ale přesvědčen, že ve druhé třetině jsme měli zápas poslat jiným směrem. To už je ale hypotetické. Na počet šancí a na ofenzivní výkon jsme měli dát více branek. Na konci tam jsou tři body a to je důležité.

 

V pátek doma hostíte Chomutov, který sice už není ve vedení extraligové tabulky, ale rozhodně to neznamená, že by ztratil na své síle a kvalitě…

Chomutov je tým z top pět. Výpadky potkaly více týmů, nejen Chomutov. I my jsme měli výpadek. Chomutov se s tím popral a jeho kvalita je přinejmenším stejná, jako to bylo před naším zápasem v Chomutově. Utkání jsou vždy velice vyrovnaná, ať doma, nebo venku. Oni jsou před námi, takže je to další motivace navíc. I když hráči už to tak nemusejí vnímat, tak já stále cítím v sobě, že jsme v pátek v zápase s Třincem měli vyprodané aréně alespoň jeden bod dát. Proto cítíme lehký dluh fanouškům. Chceme vyhrávat a proti Třinci to nevyšlo. Tím více, nejen proto, že nás čeká Chomutov, budeme cítit v pátek větší motivaci a větší výzvu.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
ŠKOENERGO Aréna