Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Jak by řekl kamarád – klasickej vikejř, vtipkoval o vítězné brance Jan Hruška

Datum publikování:

Zranění kolene Jana Hrušku zastavilo už v přípravě. Nyní se vrátil, poprvé nastoupil do extraligového utkání a hned měl na svědomí vítěznou branku v ceně tří bodů. Sladký návrat, konstatoval brněnský rodák ve vítkovických službách.

Do sezony jsi vstoupil po vyléčení zranění až teď a hned v prvním zápase vítězný gól, to ujde ne?

Jo no, na to se odpovídá fajn. První zápas. Dá se říct, že jsem byl měsíc a půl zraněný a přišel jsem o tři zápasy. Z tohohle pohledu je to samozřejmě super, ale jinak si přejeme všichni, aby se to už konečně rozběhlo a už to nic nenarušilo. Takže sladký návrat a snad to už pojede v těchhle kolejích.

 

Jak jsi puk vlastně do brány dostal, ujel jsi po křídle a pak se to tam nějak zamotalo Mazancovi do klece?

Já už jsem to říkal tady vedle – jak říká můj kamarád v podcastu: klasickej vikejř (úsměv). Našel mě tam výborně Poly (Vojtěch Polák, pozn. red.) a za mě, takový pašerák. Těžko říct, kudy to tam propadlo. Já se snažil dostat ten puk na bránu a pak už je to trochu i o štěstí, jestli tam nějaká skulinka je, nebo není.

 

Jak hodnotíš samotné utkání?

Je potřeba říct, že přijel opravdu silný soupeř, který dobře poskládal kádr, dobře ho doplnil. Mají tam spoustu šikovných a rychlých kluků. Ubránit výsledek o gól nebylo nic lehkého. Na druhé straně mi ale přišlo, že jsme to odehráli dozadu opravdu hodně zodpovědně. Moc šancí jsme jim, až na nějakých pět vteřin do konce, kdy se tam kotouč prokutálel kolem tyčky, nedali. Tam myslím, že při nás stálo štěstí za to, jak jsme celý zápas odehráli, odbojovali.

 

V bráně dostal příležitost Daniel Dolejš. Je to třeba důvod, proč jste byli v obraně zodpovědnější?

To určitě ne. To se takhle nedá říct. Možná ho někdo papírově bere jako dvojku, ale takhle škatulkovat je hodně nešťastné. Za mě, co jsem tady byl, když nastoupil, tak jsme z větší části vyhrávali, možná pokaždé i brali tři body. Takže když je Ďolík v bráně, já určitě nemám nějaký strach, je to stejné, jako by tam byl Mirek, oba kvalitní gólmani.

 

Ve středu hrajete znovu s Hradcem, tentokrát u nich. Takové malé play off, co říkáš?

Jo, asi jo, ale tak je to nastavené, jde to rychle po sobě. Já si myslím, že to není vůbec špatné. Možná by nebylo špatné, kdybychom s Hradcem hráli znovu, ale tady, tak aby se oni ani nemuseli vracet, protože to cestování, když se hraje každý druhý den, se na fyzičce dost podepíše. To je asi tak to poslední, co bych malinko za sebe změnil, že když už se hraje ob den, tak co nejmíň cestování. Ale ať se klidně hraje ob den. To, že hrajeme s nima hned další zápas? Aspoň oba týmy víme, co můžeme čekat a rozdáme si to ještě jednou.

 

Svůj gól jsi popsal jako pašerák…

… spíš bych zůstal u toho vikejř (rozesměje se).

 

Jak bys tedy popsal vyrovnávací gól Romana Poláka?

To bylo podobné hodně, já myslím, jeden jako druhý (směje se).

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE52298510108
2HC VÍTKOVICE RIDERA522841010102
3HC Sparta Praha5228631599
4Mountfield HK5223751788
5Bílí Tygři Liberec521910101387
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >