Ivan Baranka: Vítězství se nerodilo lehce, čekali jsme náročný zápas

Brankou a asistencí přispěl zadák Ivan Baranka k vítězství nad houževnatou Olomoucí. Vítkovický soubor tak udržel proti "kohoutům" domácí neporazitelnost a trenérovi Jakubu Petrovi darovali tříbodový dárek k narozeninám.

Ivane, určitě to byl pro Váš tým náročný zápas. Takový urputný. Čím jste jej dokázali zlomit?

My jsme to čekali, že to bude náročný zápas. A vítězství se také nerodilo lehce. Byl to velice upracovaný výkon, ale tři body zůstaly doma což je hlavní.

Tři branky jste sice dali, ale měli jste i další šance rozhodnout dříve. Opět Vás zlobí koncovka?

Asi ano. Když se do šancí dostaneme, hodněhrát se nám stane, že z toho gól není. Tlačí nás tam bota, víme o tom, ale snažíme se na tom pracovat, abychom to zlepšili.

Co konkrétně je špatně? Hrajete spíše defenzivněji nebo šancí máte dostatek jen to tam nepadá. Jak to vidíte jako obránce?

Jsou zápasy kdy šance jsou, ale jednoduše je neproměníme. Někdy je zase nemáme, je to opravdu různé. Ale neřekl bych, že hrajeme nějak defenzivněji. Možná kousek štěstí a trocha klidu v zakončení nám chybí. Snad to tam začne padat více, ale proti Olomouci nám tři branky stačily k vítězství.

Je i na Vás obránce větší tlak když utkání končí spíše menším skóre abyste neinkasovali tolik?

Možná více chodit do brány v útočné fázi. Více chodit před branku a stínit brankáři. Kdo puk nevidí, nemůže jej chytit. To je nejlepší recept.

Trenér Jakub Petr slaví v den utkání narozeniny. Přichystali jste trenérovi nějakou narozeninovou oslavu kromě vybojovaných tří bodů?

Já jsem se to dozvěděl prakticky až když se to během zápasu objevilo na kostce nad ledem. V úterý je svačinka, takže asi tak. (úsměv)