Banner Promo

Ivan Baranka: Hodně věcí bylo pozitivních, porážku hodíme rychle za hlavu

Datum publikování:

Obránce Ivan Baranka zaznamenal parádní dělovkou důležitou branku ve dvojnásobné přesilovce 14 vteřin před koncem druhé třetiny. Zápas po šedesáti minutách šel do prodloužení a v něm byli šťastnější hokejisté z jihomoravské metropole. Vítkovičtí ovšem neskládají zbraně a již zítra budou chtít sérii srovnat.

Ivane, byly v prvním utkání série klíčové přesilové hry?

Věděli jsme už před sérií, že zápasy budou rozhodovat speciální formace. Jim se podařilo dát dvě branky v přesilovkách, nám taky. Ale bohužel v našem případě přišla jejich branka v prodloužení a bylo po zápase.

 

Po sedmdesáti minutách dřiny z toho nakonec není vítězství. Mrzí to moc, o to více, že je to úvodní zápas čtvrtfinále?

Takový je sport. Musíme si dávat pozor na fauly, ale my rozhodně nevěšíme hlavy. Myslím si, že to byla dobrá partie a dobrý zápas z naší strany. Udělali jsme hodně věcí pozitivních, hodně věcí bylo dobře. Takže musíme jen dobře zregenerovat a zítra do toho jít zase na plno.

 

Je pro sérii hodně důležité, že jste prohráli hned první domácí zápas?

Nastupujeme proti úřadujícímu mistrovi a myslím, že on je favoritem série. My svou kůži zadarmo nedáme a porážku hodíme rychle za hlavu. Budeme se soustředit hned na zítřejší duel.

 

Co si vezmete do zítřejšího zápasu jako pozitivum a čeho se chcete vyvarovat?

Určitě bych připomenul naše fauly. Brno má nabitý kádr, v každé pětce šikovné hráče. Umí si to podržet nebo hodit do šance. V našem případě si myslím, že jsme odehráli dobrý zápas jen zlepšit efektivitu. Šance tam byly tak bychom se měli více tlačit do branky. Pěkné góly v sérii asi padat nebudou, možná nějaké dorážky nebo teče. Takže se zaměřit spíše na toto.

 

Brno vás příliš nepouštělo do předbrankového prostoru, důsledně si to hlídali. Budete chtít i na tomto zapracovat? V přesilovkách vám to šlo lépe pracovat před Čiliakem…

Když hrajete přesilovku máte o jednoho hráče více. Takže tam se ty situace a šance otevírají více. Ale neznamená, že Brno nás nechce pustit před branku, že se necháme vytlačit. Určitě na tomto budeme chtít zapracovat a soupeře se rozhodně nebojíme.

 

Vítěznou branku vstřelil Marcel Haščák. Znáte jej určitě z nedávné Olympiády … jdou mu takovéto střely, kterou zrovna předvedl v prodloužení?

Já myslím, že každý ví, že má Marek vynikající střelu a dnes to bohužel jen potvrdil. V prodloužení v přesilové hře to udělal dobře. Ale my se nemůžeme dívat na jednoho, dva nebo tři hráče. Když si dáme pozor na jejich takzvané top hráče, tak dají branky jiní. Musíme se koncentrovat na každého hráče a speciálně na toho, kdo je u puku.

 

Po vyrovnávací brance krátce před koncem druhé třetiny jste se ale ani neradoval. Čím to? Bylo to koncentrací do zápasu? Byla to hodně důležitá trefa ve dvojnásobné přesilovce…

Já se vždy raduji až po úspěšně zvládnutém zápase. Je to příjemné dát gól, ale vidíte, že zápas nedopadl v náš prospěch. Takže se není z čeho radovat. Raději bych dal, aby branky dal někdo a my teď slavili výhru. Ale je to i jak říkáte, že se snažím koncentrovat na hru a ne příliš … dělat machrovinky. (úsměv)

 

V prodloužení jste se potkal s Martinem Eratem, ten šel kličkou do středu a puk se otřel o tyč. Jak je náročné bránit takového hráče?

Oddechl jsem si, to je pravda. Musím řici, že v té chvíli měl trochu výhodu. Já jsem jej tam stíhal, ale on je prostě topový hráč celé Extraligy. Takové šance umí využívat a šikovně se tam natlačil. Stačil jsem tam už jen položit hokejku na jeho hokejku, aby střela byla co nejméně razantní. V tom momentě se to naštěstí pro nás jen otřelo o tyčku. Takže ten daný moment dopadl dobře pro nás.

 

Jak těžké bylo se dostat do toho play offového tempa? První třetinu jste ale měli velice dobrou a zápas byl ve vysokém tempu…

I tak si myslím, že to začalo trochu pomaleji. Obě mužstva měly takovou menší pauzu díky předkolu. Několik dní jsme měli pauzu bez zápasu, takže to přeci jen není lehké. Když jdou zápasy v jedné řadě tak je to takové automatičtější. Ale od nějaké doby, třeba poloviny první třetiny, to už mělo dobré tempo. Ale jak říkám, můj totálně objektivní názor je, že to byla naprosto vyrovnaná partie a takové to štěstí nebo hokejové umění se přiklonilo na stranu Komety.

 

A vy osobně se jak dostanete do tempa? Co konkrétně vás nabudí na tak vysoké tempo, jaké dnes probíhalo?

Tak co mě nabudí. Toto je play off, je to moment, na který jsme dřeli celou sezonu. Už je třeba se vyšťavit a nedívat se, jestli se zítra hraje nebo nehraje. Že bychom si měli šetřit síly, to ne. Je třeba do kadého zápasu a každého střídání jít na maximum.

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
Home Credit Aréna Liberec

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Banes Motor České Budějovice48202101674
8Mountfield HK48157111570
9HC VÍTKOVICE RIDERA4817472066
10HC Olomouc4815752164
11HC ŠKODA PLZEŇ4814642458