Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

INFORMACE PRO FANOUŠKY: Na zápas max. 400 diváků, přednost mají permanentkáři

Datum publikování:

ilustrační foto

S ohledem na dosud platná nařízení Krajské hygienické stanice Ostrava v souvislosti s opatřeními proti šíření nemoci COVID-19 je počet fanoušků na domácích zápasech HC VÍTKOVICE RIDERA radikálně omezen, nicméně divákům bude na zápasy vstup umožněn – více v článku.

Hokej je zpátky a první srpnový týden je rozjezdem letního poháru Generali Česká Cup. Všechna domácí utkání soutěže odehraje HC VÍTKOVICE RIDERA dle dosud platných nařízení KHS Ostrava v souvislosti s opatřeními proti šíření nemoci COVID-19. Na základě těchto opatření mohou být v Moravskoslezském kraji pořádány veřejné akce v uzavřeném prostoru pro maximálně 500 lidí, rozdělených do stavebně oddělených sektorů po 100 osobách.

„Je to hodně nekomfortní situace a vinou těchto opatření máme rapidně sníženou kapacitu návštěvnosti našich domácích utkání. Bohužel taková je situace. Na druhé straně hokej hrajeme pro diváky, a proto chceme umožnit co největšímu možnému počtu diváků navštívit naše zápasy – samozřejmě v intencích platných nařízení Krajské hygienické stanice,“ říká výkonný ředitel a člen představenstva HC VÍTKOVICE RIDERA Petr Handl.

 

Maximálně 500 osob v Aréně – z toho 300 k dispozici fanouškům

V praxi to znamená, že vítkovický hokejový klub má z kvóty maximálně 500 účastníků utkání k dispozici 400 míst pro diváky a fanoušky na tribunách. „Čtvrtinu této kapacity máme rezervovánu pro partnery našeho klubu a partnery Extraligy, kteří mají místa garantována v rámci partnerských smluv. Na druhé straně to ale znamená, že jsme schopní garantovat alespoň 300 míst pro fanoušky na tribunách. Samozřejmě vše v rámci nařízení KHS, to znamená maximálně 100 osob v jednom daném sektoru, sezení ob sedadlo a ob řadu,“ připomíná Handl.

 

VŠICHNI V ROUŠKÁCH!

Dle platných nařízení musejí všichni návštěvníci haly povinně po celou dobu pobytu v aréně mít nasazenu ochranu úst a nosu a zároveň se chovat tak, aby nevystavili sebe ani ostatní návštěvníky zdravotnímu riziku a aby eliminovali šíření nemoci COVID-19. V praxi to znamená, že pokud se fanoušek necítí zdráv a pociťuje příznaky respiračního onemocnění, neměl by se utkání zúčastnit, aby neohrozil ostatní diváky ani další účastníky utkání.

 

V Aréně budou otevřeny pouze 4 sektory! Sezení ob místo a ob řadu

Dle platných pravidel pro dodržení minimálního odstupu mezi návštěvníky budou v OSTRAVAR ARÉNĚ otevřeny jen čtyři sektory – A4, B4, B2 a A2 (vyhrazen pro partnery). V každém sektoru je nutné dodržovat následující zasedací pořádek – diváci mohou sedět pouze ob sedadlo a každá druhá řada musí zůstat zcela volná.

Zmíněné sektory budou mít i vlastní oddělené vstupy:

  • sektor A4 – vstup od ulice Ruská
  • sektor B4 – pravý vstup u vchodu od ulice Závodní
  • sektor B2 – levý vstup u vchodu od ulice Závodní
  • sektor A2 – vstup krček z náhorního parkoviště F ze směru od hotelu Clarion

Každý z uvedených sektorů má vlastní sociální zařízení.

Orientační plán OSTRAVAR ARÉNY pro využití s ohledem na opatření proti šíření COVID-19 – Generali Česká Cup 2020 a přípravná utkání: červeně jsou označeny uzavřené sektory (ZÁKAZ VSTUPU), zeleně jsou označeny otevřené sektory (+modrý vyhrazený pro partnery a zástupce médií). Každý sektor má vlastní vstup naznačen na obrázku. Vstup od hotelu Clarion je zcela uzavřen.

 

 

Rezervace míst online – přednost mají permanentkáři

Z daných počtů je jasné, že pro fanoušky je k dispozici podstatně méně míst, než je potřeba. Přednost mají permanentkáři – ti, kteří si již zakoupili permici na novou sezonu si ale musejí bezplatně zarezervovat vstupenku na dané utkání, a to v síti Ticketportal.cz, prostřednictvím čísla své karty (POZOR! Na jednu kartu lze rezervovat jen jednu vstupenku!). Rezervace míst pro permanentkáře je zcela bezplatná. Po rezervaci obdrží permanentkář na svůj uvedený e-mail danou vstupenku na zápas – vstupenku je nutno si vytisknout, popřípadě mít ji staženou do svého mobilního telefonu. Jen na základě vstupenky z rezervace bude divák vpuštěn do haly, vstupenka je v tomto případě nadřazená permici (permice samostatná ke vstupu do arény neopravňuje).
(Pozn.: vzhledem k opatřením – v návaznosti na dodržení pravidel o dodržení minimálního odstupu není možné dodržet místa uvedená na permanentní vstupence – místo uvedené na jednorázové vstupence pro daný zápas je nadřazené a určující, kam si divák má sednout).

Rezervační systém se spouští v úterý 4. srpna v 10:00 hodin na webu Ticketportal.cz

O spuštění rezervačního systému bude HC VÍTKOVICE RIDERA informovat ve chvíli spuštění na webu i s přiloženým návodem, jak postupovat při vytváření rezervace.

POZOR! Rezervace pro permanentkáře je možné uplatnit pouze do 12:00 hodin hracího dne daného zápasu! Dojde-li k tomu, že permanentkáři nebude naplněna kapacita vyčleněná pro utkání, bude možné v den zápasu od 12:00 hodin koupit případně i vstupenky do naplnění kapacity. Cena vstupenky je 100 Kč.

 

 

PŘEHLED PLATNÝCH OPATŘENÍ PROTI COVID-19 DLE ČSLH

 

NAŘÍZENÍ KRAJSKÉ HYGIENICKÉ STANICE OSTRAVA PROTI COVID-19 

 

PRAVIDLA PRO DIVÁKY PRO DOMÁCÍ UTKÁNÍ HC VÍTKOVICE RIDERA

 

Kapacita

Maximální kapacita účastníků utkání: 500 (včetně hráčů, pracovníků médií, organizátorů atd.)

Maximální počet diváků na utkání: 400

Počet míst k volnému prodeji: 300 (100 míst z kapacity je rezervováno pro partnery klubu a TELH – pozn. red.)

 

Sektory a vstupy

Otevřené jsou pouze 4 sektory OSTRAVAR ARÉNY s vlastními vstupy. V každém sektoru je nutné dodržet rozestupy – sezení ob sedadlo a ob řadu

  • sektor A4 – vstup od ulice Ruská
  • sektor B4 – pravý vstup u vchodu od ulice Závodní
  • sektor B2 – levý vstup u vchodu od ulice Závodní
  • sektor A2 – vstup krček z náhorního parkoviště F ze směru od hotelu Clarion

 

 

VŠICHNI DIVÁCI MUSEJÍ MÍT PO CELOU DOBU POBYTU UVNITŘ ARÉNY NASAZENU OCHRANU ÚST A NOSU

 

Rezervace míst pro permanentkáře

V síti Ticketportal.cz od úterý 4. 8. 10:00 hodin do čtvrtku 6. 8. 12:00 hodin

Rezervace je zcela bezplatná!

Na jednu kartu lze rezervovat jen jedno místo. Při větším počtu rezervací na více karet je v systému potřeba každou rezervaci uskutečnit samostatně.

Vstupenku z rezervace je nutno si vytisknout, případně mít staženou do mobilního telefonu, jen na jejím základě bude divák vpuštěn do haly. Vstupenka je nadřazena permanentce.

Pozn.: vzhledem k tomu, že kapacita pro diváky je dle omezení a platných nařízení několikanásobně nižší, než počet permanentkářů, HC VÍTKOVICE RIDERA není schopen všem permanentkářům garantovat místo v Aréně. Proto je nutné, aby si permanentkáři rezervovali na utkání vstupenku – až ta permanentkáře opravňuje ke vstupu na dané utkání a je také určujícím pro to, na jakém místě má divák sedět.

O spuštění rezervačního systému bude HC VÍTKOVICE RIDERA informovat ve chvíli spuštění na webu i s přiloženým návodem, jak postupovat při vytváření rezervace.

V případě, že nedojde k naplnění kapacity permanentkáři, budou zbylá místa puštěna do online prodeje, a to v den zápasu od 12:00 hodin do naplnění kapacity. Cena vstupenky je 100 Kč. Vstupenku lze nakoupit pouze online v síti Ticketportal.cz.

 

Vozíčkáři

  • vzhledem ke stavebním úpravám v OSTRAVAR ARÉNĚ a zcela uzavřenému spodnímu prstenci arény není plošina pro vozíčkáře v průběhu srpna k dispozici a vozíčkáři tak nemají umožněn vstup na domácí utkání

 

Děti

  • vzhledem k omezené kapacitě nemají děti vstup na utkání zdarma – vstup mají pouze na základě online rezervace prostřednictvím permice (viz rezervace pro permanentkáře) nebo případně na základě zakoupené vstupenky v případě, že nebude rezervacemi permanentkářů naplněna kapacita na dané utkání. Cena vstupenky je 100 Kč.

 

KAŽDÝ NÁVŠTĚVNÍK ARÉNY JE POVINEN ŘÍDIT SE PLATNÝMI NAŘÍZENÍMI KHS OSTRAVA A DODRŽOVAT V NICH ZMÍNĚNÁ PRAVIDLA V SOUVISLOSTI S OPATŘENÍMI PROTI ŠÍŘENÍ COVID-19

KAŽDÝ NÁVŠTĚVNÍK ARÉNY JE POVINEN KE VSTUPU DO OSTRAVAR ARÉNY VYUŽÍT VSTUPU, KTERÝ JE URČEN PRO JEHO DANÝ SEKTOR (uveden na vstupence)

KAŽDÝ NÁVŠTĚVNÍK ARÉNY JE POVINEN DODRŽOVAT ZASEDACÍ POŘÁDEK PODLE ÚDAJŮ UVEDENÝCH NA VSTUPENCE – SEDĚT NA DANÉM SEKTORU, V DANÉ ŘADĚ, NA DANÉM MÍSTĚ

KAŽDÝ NÁVŠTĚVNÍK ARÉNY JE POVINEN PO CELOU DOBU POBYTU V ARÉNĚ MÍT NASAZENU OCHRANU ÚST A NOSU

KAŽDÝ NÁVŠTĚVNÍK ARÉNY BERE NA VĚDOMÍ, ŽE JE ZAKÁZANO PŘECHÁZET MEZI JEDNOTLIVÝMI SEKTORY

KAŽDÝ NÁVŠTĚVNÍK ARÉNY JE POVINEN CHOVAT SE TAK, ABY NEVYSTAVIL SEBE ANI OSTATNÍ NÁVŠTĚVNÍKY ZDRAVOTNÍMU RIZIKU A ABY ELIMINOVAL ŠÍŘENÍ NEMOCI COVID-19

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >