I za dva body jsme šťastní, reaguje Peter Trška. Čemu připisuje ztrátu vedení?

Po gólu Petera Tršky vedly Vítkovice v Olomouci 4:1, ale nadějný náskok přesto ztratily. Co ovšem modro-bílí neztratili, to byla výhra, kterou potvrdili v nájezdech. Slovenský zadák si cení i dvou bodů. Zkrat, jak sám pojmenoval úsek, ve kterém Ostravané přišli o třígólový náskok, připisuje psychice.

Ze zápasu v Olomouci máte dva body, ale podle průběhu to mohlo dopadnout i lépe, co myslíš?

Určitě to mohlo být za tři body, samozřejmě. Ale i dva jsou fajn, takže jsme momentálně šťastní.

Co se stalo ve třetí třetině? Po tvém gólu to vypadalo, že už utkání budete mít až do konce pod kontrolou…

Zkrat. Čistý zkrat. Nevím, čím to bylo, prostě čistý zkrat.

Čemu přičíst ten zkrat? Psychice?

Podívejme se na to čistě tak, jak to je. My jsme na dvanácté příčce. Každý gól nás dává dolů a dolů. To je tím. My se navíc na každý jeden náš gól brutálně nadřeme. Prostě je to v hlavách.

Každopádně pozitiva – dva body. Využité tři přesilovky..?

Tři jo? Tak to je hezké. Několik zápasů jsme v přesilovkách byli úplně nic, takže alespoň tohle je určitě dobré.

Zapracovali jste na přesilovkách?

Každý den na nich pracujeme, na každém tréninku. Aspoň, že tak.

Dalším pozitivem by jistě mělo být, že jste v první třetině přestáli tři oslabení bez inkasovaného gólu, nemyslíš?

Přesně tak. V tu chvíli to mohlo být v klidu dva nula, tři nula a bylo by z naší strany po zápase. Je to obrovské plus.

Tři zápasy jste nezískali ani bod. Jsou z tohoto pohledu dva z ledu Olomouce hodně cenné?

Určitě ano. Ale my potřebujeme ještě získat nějakých patnáct, nebo dvacet, abychom vůbec měli nějaký klid. Uvidíme.

Věděl jsi ty konkrétně, jak jsou na tom se zápasy Pardubice a Litvínov?

Věděl jsem to, ano. Jsme šťastní za ty dva body, protože jinak bychom tam byli s nimi a pak už by to bylo o skóre a vzájemných zápasech, minitabulkách.

V první třetině jste oblékli speciální dresy s vítkovickou legendou Miroslavem Vlachem, bylo to svým způsobem oživení, nějaká pozitivní motivace navíc?

Já už jsem v podobném dresu hrál už před lety, když se to hrálo poprvé. Tehdy jsme měli na dresech pana Hlinku. Je to určitě hezké, že se zavzpomíná na takové legendy a je to pro nás jen další pozitivní věc do zápasu.

Jak jediný tým si první třetinu v těchto dresech zopakujete ještě doma v úterý proti Zlínu. Dá se předpokládat, že z toho nebudete mít strach, když jste v nich neinkasovali a ještě jste úspěšně přestáli tři oslabení?

Asi ne, no určitě je na sebe rádi oblékneme po takovém průběhu, než kdybychom v nich dostali nula tři (pousměje se). Je to určitě fajn, že si v takových dresech ještě jednou zahrajeme.