Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Hráči A-mužstva zahájili školní rok na partnerské ZŠ B. Dvorského

Datum publikování:

Trio Lukáš Krenželok, Dominik Lakatoš, Petr Fridrich překvapilo žáky partnerské ZŠ B. Dvorského v Ostravě Bělském lese. Vítkovičtí hráči tím pomohli zahájit nový školní rok.

HC VÍTKOVICE RIDERA už druhým rokem spolupracuje se ZŠ B. Dvorského v Ostravě Bělském lese, čímž dochází k výraznému zlepšení podmínek pro kombinaci školní docházky a sportovního programu malých hokejistů. Jedná se svým způsobem o restart někdejších sportovních – hokejových – tříd, které v minulosti produkovaly řady výborných hráčů, přičemž nedocházelo ke kolizím tréninků s rozvrhem výuky ve škole.

Vzhledem k tomu, že spolupráce mezi ostravským hokejovým klubem a školou funguje na výborné úrovni, pokračuje program sportovních tříd i v novém školním roce, který právě začal.

Aby školáci a především prvňáčci měli co nejlepší start do nové etapy, přišli je v pátek přímo do tříd pozdravit hráči extraligového A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA. Kapitán Lukáš Krenželok a reprezentanti Petr Fridrich a Dominik Lakatoš přivítali téměř 70 nových prvňáčků. Zároveň ale dospělí hokejisté nezapomněli na své následovníky a navštívili i čtvrtou třídu, kam konkrétně nyní chodí 12 malých vítkovických hráčů.

Celkově se projekt spojení školy s hokejem na úrovni školní organizace a vítkovického extraligového klubu daří realizovat. V prvním roce se projektu zúčastnilo 27 malých hokejistů-školáků. Výhodou projektu je fakt, že rozvrh hodin ve škole i program tréninků jsou uzpůsobeny tak, aby nedocházelo k termínovým kolizím.

 

HC VÍTKOVICE RIDERA – ZŠ a MŠ B. Dvorského 1

 

Cíl: skloubit kvalitní výuku a školní docházku s plnohodnotným hokejovým tréninkem v rámci žákovských kategorií

 

Výhody:

  • vzájemně provázaný školní rozvrh a program tréninků, aby škola a hokej na sebe navazovaly a vzájemně se nepřekrývaly
  • účastníci projektu – hráči – mají kromě klasických tréninků 2x týdně individuální trénink navíc (1x na ledě, 1x v tělocvičně
  • účastníci projektu – hráči – mají zajištěnou rozšířenou výuku tělesné výchovy na škole (5 hodin na 2 stupni)
  • účastníci projektu – hráči – dostávají ve škole svačinu (zajištěna stravovací režim)

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023