Hráči A-mužstva zahájili školní rok na partnerské ZŠ B. Dvorského

Trio Lukáš Krenželok, Dominik Lakatoš, Petr Fridrich překvapilo žáky partnerské ZŠ B. Dvorského v Ostravě Bělském lese. Vítkovičtí hráči tím pomohli zahájit nový školní rok.

HC VÍTKOVICE RIDERA už druhým rokem spolupracuje se ZŠ B. Dvorského v Ostravě Bělském lese, čímž dochází k výraznému zlepšení podmínek pro kombinaci školní docházky a sportovního programu malých hokejistů. Jedná se svým způsobem o restart někdejších sportovních – hokejových – tříd, které v minulosti produkovaly řady výborných hráčů, přičemž nedocházelo ke kolizím tréninků s rozvrhem výuky ve škole.

Vzhledem k tomu, že spolupráce mezi ostravským hokejovým klubem a školou funguje na výborné úrovni, pokračuje program sportovních tříd i v novém školním roce, který právě začal.

Aby školáci a především prvňáčci měli co nejlepší start do nové etapy, přišli je v pátek přímo do tříd pozdravit hráči extraligového A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA. Kapitán Lukáš Krenželok a reprezentanti Petr Fridrich a Dominik Lakatoš přivítali téměř 70 nových prvňáčků. Zároveň ale dospělí hokejisté nezapomněli na své následovníky a navštívili i čtvrtou třídu, kam konkrétně nyní chodí 12 malých vítkovických hráčů.

Celkově se projekt spojení školy s hokejem na úrovni školní organizace a vítkovického extraligového klubu daří realizovat. V prvním roce se projektu zúčastnilo 27 malých hokejistů-školáků. Výhodou projektu je fakt, že rozvrh hodin ve škole i program tréninků jsou uzpůsobeny tak, aby nedocházelo k termínovým kolizím.

HC VÍTKOVICE RIDERA – ZŠ a MŠ B. Dvorského 1

Cíl: skloubit kvalitní výuku a školní docházku s plnohodnotným hokejovým tréninkem v rámci žákovských kategorií

Výhody:

• vzájemně provázaný školní rozvrh a program tréninků, aby škola a hokej na sebe navazovaly a vzájemně se nepřekrývaly
  • účastníci projektu – hráči – mají kromě klasických tréninků 2x týdně individuální trénink navíc (1x na ledě, 1x v tělocvičně
  • účastníci projektu – hráči – mají zajištěnou rozšířenou výuku tělesné výchovy na škole (5 hodin na 2 stupni)
  • účastníci projektu – hráči – dostávají ve škole svačinu (zajištěna stravovací režim)