Hrabat se v tom? Nic už to nezmění. Musíme jít dál, ví Lukáš Krenželok

Debakl 0:7 od Českých Budějovic museli v prvé řadě skousnout samotní hráči. Frustrace, naštvání, možná i nevěříné pohledy kolem sebe. Vítkovice v pátečním utkání zkolabovaly, ale je potřeba se zvednout. Už v neděli hrají další zápas, do kterého musejí jít s čistou hlavou. Své o tom ví útočník Lukáš Krenželok, jeden z nejzkušenějších borců z kabiny ostravského týmu.

Lukáši, padli jste doma s Budějovicemi debaklem 0:7.

Co k tomu říct…? (těžce oddechne)

Jaký pocit má člověk z takového výsledku?

Z toho výsledku? Jedině špatný pocit. Ale tak jako je to hokej… V neděli máme další zápas, jedeme do Boleslavi a musíme se na tenhle zápas připravit. Když se v tom budeme hrabat, tak se stejně nic nezmění a program soutěže je teď takový, že se hraje ob den, takže jdeme dál. Hodíme to za hlavu, v sobotu potrénujem a jdeme makat dál.

Po zápase s Brnem říkal trenér Stránský, že jste si zápas prohráli vlastní nedisciplinovaností, ale ani nyní s Budějovicemi to nebylo o nic lepší, souhlasíš?

Bylo tam hodně zbytečných faulů. Už se to řeší v kabině. Zaměřujeme se na to. Byly tam zbytečné věci, jako třeba vyseknutí hole a tak. Víme o tom. Bylo hodně oslabení. K tomu ještě nedáváme ty přesilovky. V oslabení pak dostaneme. Není to vůbec ideální. Řešíme to.

Z čeho pramení ty fauly? Je to z přemíry snahy, nebo například pomalostí, čí nešikovností?

To jsou takové fauly, kdy člověk chce, tak zkusí a ono to je najednou víc a je to faul. Není to nešikovnost nebo něco takového. Chce to více nohama hrabat, dojet si toho soupeře lépe a počkat si na tu správnou příležitost, kdy ho obrat o kotouč. Není to o tom udělat to hned, protože pak se snáz udělá ten faul. Je potřeba pár kroků navíc a udělat to potom. Bohužel tak to je a už to nejde vrátit. Jediná cesta je být na to zaměření a myslet na to pořád. A hlavně to celé otočit, protože když se hraje v oslabení, není to příjemné, rychle ubývají síly, které pak chybí do útoku.

13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613