Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Hokejová extraliga vstupuje do nové marketingové éry

Datum publikování:

Po více jak půlročním vyjednávání si zvolila Asociace profesionálních klubů (APK) nového generálního marketingového partnera Extraligy ledního hokeje. Tím se stala společnost BPA sport marketing a.s., která v hokejovém prostředí dlouhodobě působí. Extraligové kluby bude zastupovat ve vybraných marketingových právech od sezóny 2023/24 do sezóny 2027/2028.

Nově ovšem na základě centrální marketingové smlouvy, kterou si extraligové kluby schválily. „Jsme rádi, že se nám podařilo celý proces výběru generálního marketingového partnera dotáhnout zdárně do konce a jako APK si vyjednat na dané období výborné podmínky. Takto centrálně a jednotně obchodovaný marketing extraligových klubů znamená hlavně přínos pro hokej jako takový, ale zejména ekonomický efekt pro jednotlivé kluby,“ popsal půlroční vyjednávání Aleš Pavlík, prezident APK.

V současnosti mají kluby marketingové smlouvy uzavřené samostatně přímo s marketingovými partnery, což je u tak významných soutěží, mezi něž patří i extraliga ledního hokeje, spíše výjimkou. „Jednotné obchodování vybraných marketingových práv, zejména ale televizních, pro kluby bezesporu znamenalo lepší vyjednávací pozici, což se nakonec projevilo na výši finální nabídky. Tento kontrakt můžeme považovat za další krok k profesionalizaci celé extraligy,“ vysvětlil Pavlík.

O marketingová práva extraligy usilovaly dvě společnosti, BPA sport marketing a.s. a společnost Relmost a.s. Asociace si po prezentaci a představení nabídek obou firem zvolila na jaře pro další vyjednávání společnost BPA sport marketing a.s., se kterou vedla jednání o podobě smluvního vztahu na dané období. „Děkujeme všem účastníkům, kteří se na úspěšném výběru generálního partnera ELH podíleli. Stejně tak i klubům a společnosti BPA sport marketing a.s. za vyjednávání o podobě smlouvy na předmětné období,“ dodal Pavlík.

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE15743132
2HC VÍTKOVICE RIDERA15813329
3HC KOMETA BRNO14640426
4BK Mladá Boleslav14532423
5HC Olomouc12620422
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >