Hokej je zpět! Startuje pohár Generali České Pojišťovny

Pohárová soutěž s názvem Generali Česká Cup vrací na české ledy špičkový hokej. Šestnáct týmů napříč republikou je rozděleno do čtyř skupin podle regionálního klíče. Vítkovice v poháru nechybí, ve skupině D se střetnou doma a venku s Třincem, Zlínem a Přerovem.

Pohár Generali České Pojišťovny startuje prvním srpnovým týdnem. Hracími dny základních skupin jsou úterky a čtvrtky.

Soutěže se účastní 16 týmů, kromě 14 extraligových také dva prvoligové – Kladno a Přerov. Celky jsou rozděleny do 4 skupin podle regionálního klíče a v základní skupině se spolu potkají dvoukolově: doma – venku.

Hned na úvod musel pohár řešit nepříjemnosti spojené s omezeními v rámci COVID-19. Tři týmy musely jít kvůli pozitivním testům na přítomnost onemocnění do karantény. Konkrétně jde o České Budějovice, Kladno a Litvínov. Pět zápasů tak muselo být odloženo. Vítkovická skupina D je ale bez problémů, a tak se utkání mohou hrát podle plánu. Startuje se v úterý 4. srpna.

Ze základních skupin postupují vždy dva nejlepší celky a následuje play off na dva zápasy, o postupujícím rozhoduje lepší výsledek vzájemného dvojzápasu. Finále Generali Česká Cupu se bude hrát ve druhé polovině září paralelně s rozjíždějící se extraligovou sezonou. Vítěz se může těšit na finanční odměnu.

Stejně jako jsou fanoušci zvyklí z Extraligy, také zápasy Generali Česká Cupu budou vysílány přímými přenosy prostřednictvím hlavních vysílatelů českého hokeje, konkrétně Českou televizí, O2TV Sport a samozřejmě také na serveru Hokejka TV.

Vítkovice čekají v prvním týdnu dva zápasy skupiny D. V úterý 4. srpna jede mužstvo do Zlína, ve čtvrtek 6. srpna doma v Ostravě přivítají Třinec.

Generali Česká Cup 2020 – skupina D: Program Vítkovic

A tým