Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Hokej je zpět! Startuje pohár Generali České Pojišťovny

Datum publikování:

Pohárová soutěž s názvem Generali Česká Cup vrací na české ledy špičkový hokej. Šestnáct týmů napříč republikou je rozděleno do čtyř skupin podle regionálního klíče. Vítkovice v poháru nechybí, ve skupině D se střetnou doma a venku s Třincem, Zlínem a Přerovem.

Pohár Generali České Pojišťovny startuje prvním srpnovým týdnem. Hracími dny základních skupin jsou úterky a čtvrtky.

Soutěže se účastní 16 týmů, kromě 14 extraligových také dva prvoligové – Kladno a Přerov. Celky jsou rozděleny do 4 skupin podle regionálního klíče a v základní skupině se spolu potkají dvoukolově: doma – venku.

Hned na úvod musel pohár řešit nepříjemnosti spojené s omezeními v rámci COVID-19. Tři týmy musely jít kvůli pozitivním testům na přítomnost onemocnění do karantény. Konkrétně jde o České Budějovice, Kladno a Litvínov. Pět zápasů tak muselo být odloženo. Vítkovická skupina D je ale bez problémů, a tak se utkání mohou hrát podle plánu. Startuje se v úterý 4. srpna.

Ze základních skupin postupují vždy dva nejlepší celky a následuje play off na dva zápasy, o postupujícím rozhoduje lepší výsledek vzájemného dvojzápasu. Finále Generali Česká Cupu se bude hrát ve druhé polovině září paralelně s rozjíždějící se extraligovou sezonou. Vítěz se může těšit na finanční odměnu.

Stejně jako jsou fanoušci zvyklí z Extraligy, také zápasy Generali Česká Cupu budou vysílány přímými přenosy prostřednictvím hlavních vysílatelů českého hokeje, konkrétně Českou televizí, O2TV Sport a samozřejmě také na serveru Hokejka TV.

Vítkovice čekají v prvním týdnu dva zápasy skupiny D. V úterý 4. srpna jede mužstvo do Zlína, ve čtvrtek 6. srpna doma v Ostravě přivítají Třinec.

 

Generali Česká Cup 2020 – skupina D: Program Vítkovic

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2021/2022

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >