Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

HC VÍTKOVICE RIDERA přistoupil k úsporným opatřením

Datum publikování:

Také hokejového světa se dotýká krize spojená s pandemií koronaviru. S ohledem na momentální ekonomickou situaci ve světě i v Česku přistoupil hokejový klub HC VÍTKOVICE RIDERA k úsporným opatřením. Podobně, jako ve firmách a společnostech v jiných odvětvích, je i ostravský extraligový klub nucen v rámci zachování ekonomické rovnováhy přistoupit ke snížení platů všech hráčů o 50% a všech zaměstnanců o 40%.

Udržením extraligové příslušnosti vítkovický boj o záchranu nekončí. Současná krize vyvolaná pandemií koronaviru se negativně podepisuje na světovém, evropském i českém hospodářství. Také HC VÍTKOVICE RIDERA musí v aktuálním těžkém období přistoupit v zájmu zachování ekonomické rovnováhy a finanční kondice společnosti ke snížení platů všech hráčů a také všech svých zaměstnanců. U hráčů se jedná o snížení o 50 % z březnových a dubnových výplat (jaká opatření budou následovat dále od 1. 5. ještě není zcela upřesněno). U zaměstnanců HC VÍTKOVICE RIDERA a. s. jde o snížení platů o 40 % s platností od 1. 4. do odvolání.

„Každý z nás dennodenně vidí, jak se vyvíjí současná situace ve světě, v Evropě, v Česku, v Ostravě. Současná krize má velice negativní dopad na ekonomické prostředí u nás a tím se přímo neblaze dotýká i dění v našem hokejovém klubu. Bohužel. Profesionální sport, jehož je HC VÍTKOVICE RIDERA součástí, je vždy odkázán na kondici místní ekonomiky a společností a firem, které se rozhodly podpořit náš milovaný klub. S ohledem na to a v zájmu zachování ekonomické a finanční rovnováhy našeho vítkovického klubu v současné krizové situaci jsme, bohužel byli nuceni přistoupit k úsporným opatřením. Domluvili jsme se s našimi hráči i se všemi zaměstnanci na snížení platů a já bych chtěl osobně takto všem hráčům i zaměstnancům HC VÍTKOVICE RIDERA poděkovat za vstřícnost a pochopení a přistoupení na podmínky tohoto krizového opatření. Velice oceňuji jejich přístup a loajalitu v této těžké době,“ komentuje s těžkým srdcem šéf HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík úsporná opatření, která již v klubu platí.

„Bohužel žijeme v těžké době, která si taková opatření žádá. Není to snadné pro nikoho, ani příjemné. Ale všichni chápeme, že je potřeba se nyní uskromnit v zájmu pomoci našemu klubu, v zájmu zachování ekonomicky stabilních Vítkovic. Takže jsme na úsporná opatření i my hráči přistoupili. Moc dobře každý z nás ví, že se v těchto dnech nesnižují platy jen nám, ale zažívají to ve svých zaměstnáních i naši fanoušci. Příjemné to není, ale věříme, že to všichni společně co nejrychleji přečkáme a znovu se nám všem bude dařit,“ říká za vítkovickou kabinu její kapitán Jan Výtisk.

Vítkovice nejsou v zavádění úsporných opatření ojedinělým sportovním klubem. Snížení platů již avizovali z Liberce, z fotbalového Baníku či Sparty. Některé, především zahraniční organizace přistoupily k drastičtějším řešením v podobě okamžitého zrušení smluv či rozdání výpovědí.

HC VÍTKOVICE RIDERA se rovněž aktivně zapojuje do pomoci v souvislosti s krizí vyvolanou pandemií koronaviru v Česku. Jako jeden z prvních klubů na svých kanálech na sociálních sítích vyzýval k nošení roušek a dodržování všech opatření k zamezení šíření nebezpečného onemocnění. Poté, co byla zavedena povinnost nosit na veřejnosti roušky, věnoval klub zdarma dobrovolným organizacím trika a textil vhodný k výrobě roušek a výrazně pomáhá s distribucí roušek potřebným institucím.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >