Banner Promo

HC VÍTKOVICE RIDERA a BO OSTRAVA VÍTKOVICE STEEL uzavřely partnerství

Datum publikování:

Ostravský extraligový a ostravský univerzitní tým rozšířily již v minulosti započatou spolupráci a staly se oficiálními partnery. Na páteční tiskové konferenci před společným dvojzápasem podepsali zástupci HC VÍTKOVICE RIDERA a BO OSTRAVA VÍTKOVICE STEEL memorandum o spolupráci.

Na jedné straně hokejový klub s 90letou tradicí a bohatou historií hrající českou nejvyšší soutěž, na druhé straně tým nově založené Univerzitní ligy ledního hokeje. Oba hájící ostravské barvy. Od pátku 27. září také oficiálně spolupracující. HC VÍTKOVICE RIDERA a BO OSTRAVA VÍTKOVICE STEEL potvrdily spolupráci podpisem vzájemného memoranda.

„Máme radost, že můžeme společně pracovat na podpoře ostravského hokeje. Naše vzájemná spolupráce se zaměřuje hlavně na provázanost a podporu. Jsme si vědomi, že Ostrava je také studentské město a studentská komunita zde tak má silné zastoupení. Cítíme také hrdost, že se jediný univerzitní hokejový tým v Moravskoslezském kraji přihlásil ke značce HC VÍTKOVICE RIDERA a s naší pomocí se chce rozvíjet dál,“ říká prezident HC VÍTKOVICE RIDERA Petr Handl.

„Nejde o žádnou novinku. S představiteli projektu ostravského univerzitního hokejového týmu spolupracujeme na vícero úrovních už několik let. Ať už šlo o trenérské konzultace, uvolňování hráčů nebo také na úrovni marketingu, a tedy podpory významných událostí, jakými jsou například tradiční ostravská univerzitní derby. Podpis společného memoranda je tak oficiálním potvrzením spolupráce, která u nás funguje už několik sezon,“ říká generální manažer HC VÍTKOVICE RIDERA Jakub Petr, který se oficiální tiskové konference k podpisu memoranda nemohl zúčastnit z důvodu povinností před extraligovým utkáním Vítkovice – Kometa Brno.

 

O Univerzitní lize ledního hokeje

Univerzitní liga ledního hokeje je nový projekt, který startuje v sezoně 2019/2020. Nastoupí v ní celkem 8 klubů, výběrů českých univerzit a vysokých škol. V základní části se odehraje celkem 84 utkání, z nichž 16 bude mít charakter univerzitního derby. Všechna mužstva postupují do play off, tři nejlepší týmy si vyberou svého soupeře pro první kolo. Vítěz ligy získá Pohár Jana Palacha. Soutěž je oficiálně zapsána u Českého svazu ledního hokeje, hlavním partnerem je společnost Tipsport, marketingová práva převzala společnost BPA sport marketing, která je partnerem Tipsport Extraligy i celého Českého hokeje.

 

BO OSTRAVA VÍTKOVICE STEEL

Univerzitní tým BO OSTRAVA VÍTKOVICE STEEL je společným výběrem dvou hlavních univerzit v Ostravě – Ostravské univerzity a Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Projekt společného týmu dvou vysokých škol vznikl v roce 2018 při účasti týmu BO Ostrava v Evropské univerzitní lize. Pro letošní sezonu došlo u úpravě identity i pozměnění názvu, do kterého se dostal nový partner, společnost VÍTKOVICE STEEL. BO OSTRAVA VÍTKOVICE STEEL bude své zápasy v Univerzitní lize hrát primárně v Kooperativa Aréně v Ostravě-Porubě, dále v RT TORAX Aréně v Ostravě-Porubě a výjimečné velké zápasy bude hrát také v OSTRAVAR ARÉNĚ. Těmi výjimečnými zápasy jsou například utkání prvního kola proti HC UP Olomouc, nebo proti Akademici Plzeň. Obě tato střetnutí jsou součástí programu extraligového HC VÍTKOVICE RIDERA.

 

Memorandum o spolupráci HC VÍTKOVICE RIDERA – BO OSTRAVA VÍTKOVICE STEEL

Na páteční tiskové konferenci došlo k podpisu memoranda mezi zástupci HC VÍTKOVICE RIDERA a BO OSTRAVA VÍTKOVICE STEEL. Text memoranda přinášíme níže:

 

MEMORANDUM O SPOLUPRÁCI

HC VÍTKOVICE RIDERA

A

BO OSTRAVA VÍTKOVICE STEEL

 

 

HC VÍTKOVICE RIDERA (Tipsport Extraliga) se zavazuje:

  • podílet se na rozvoji univerzitního hokeje v Ostravě reprezentovaného společným týmem Ostravské Univerzity a VŠB – TUO – BO OSTRAVA VÍTKOVICE STEEL aktivně se podílet na propagaci univerzitního hokejového týmu BO OSTRAVA VÍTKOVICE STEEL prostřednictvím svým mediálních a informačních kanálů a to i kostky v průběhu svých domácích zápasů
  • nebránit svým hráčům, případně ostatním členům klubu, v účasti v týmu BO OSTRAVA VÍTKOVICE STEEL
  • poskytnout prostor pro vlastní propagaci týmu BO OSTRAVA VÍTKOVICE STEEL během svých domácích utkání v prostorách OSTRAVAR ARÉNY
  • dle možností pomáhat s uspořádáním zápasů BO OSTRAVA VÍTKOVICE STEEL v OSTRAVAR ARÉNĚ – v rámci programu domácích svých domácích zápasů

 

BO OSTRAVA VÍTKOVICE STEEL (Univerzitní hokej) se zavazuje:

  • vykonávat veškerou činnost tak, aby nedošlo k poškození či k rozporu se zájmy HC VÍTKOVICE RIDERA
  • zvýhodnit permanentkáře HC VÍTKOVICE RIDERA při nákupu vstupenek na zápasy BO OSTRAVA VÍTKOVICE STEEL
  • spolupracovat na svých mediálních a marketingových kanálech s HC VÍTKOVICE RIDERA
  • propagovat HC VÍTKOVICE RIDERA na svých domácích zápasech
  • dle možností co nejefektivněji pomoci napojení HC VÍTKOVICE RIDERA do univerzitního dění za účelem rozšíření fanouškovské základny HC VÍTKOVICE RIDERA
  • dle možností umístit logo HC VÍTKOVICE RIDERA na některou z částí hokejové výstroje BO OSTRAVA VÍTKOVICE STEEL

 

Text memoranda podepsali za HC VÍTKOVICE RIDERA prezident Petr Handl, za BO OSTRAVA VÍTKOVICE STEEL člen vedení klubu Michal Dombrovský.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Champions Hockey League
Galler Kantonalbank Arena, Rapperswill

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
10HC Energie Karlovy Vary247421131
11HC ŠKODA PLZEŇ247331130
12HC VÍTKOVICE RIDERA235151222
13Rytíři Kladno234341222
14BK Mladá Boleslav254221718