Guntis Galvinš: Byli jsme lepší, ale krátký výpadek nás stál zápas

Lotyšský obránce Guntis Galvinš po zápase se Spartou odmítl, že by vedoucí celek podal lepší výkon, než Vítkovice. Jenže Ostravané svým krátkým výpadkem dali soupeři příležitost a ten ji využil. Zkušený zadák z Pobaltí se tak ani nemohl naplno radovat ze svého premiérového gólu v modro-bílém celku. Jak sám řekl: „Je to pěkné, ale ničemu ten gól nepomohl.“

Guntisi, odehráli jste hodně těžké utkání, byli jste blízko bodům, proč se vám je ale nepodařilo získat?

Měli jsme za sebou velkou porážku a teď jsme potřebovali zase začít hrát pospolu a odehrát dobrý zápas. To si myslím, že se nám podařilo, ale ano, nevyhráli jsme. Pokaždé, kdy na chvíli dojde k nějakému výpadku, zvláště se soupeřem, jakým je Sparta, je z toho gól. Ale ukázali jsme, když hrajeme pospolu, navzájem si pomáháme, můžeme hrát i s těmi nejlepšími.

Vstřelil jsi první gól ve Vítkovicích, je to pro tebe velká vzpruha?

Samozřejmě, je pěkné střílet góly. Ale ten gól ničemu nepomohl. Prohráli jsme.

V čem byla podle tebe Sparta lepší?

Neřekl bych, že byli lepší. Já myslím, že v tomto zápase jsme byli my tím lepším týmem. Vyhrávali jsme souboje, více jsme to vítězství chtěli. Ale jak už jsem řekl, výpadek na i kdyby vteřinu a byl z toho rozdílový gól.

Z čeho ten výpadek, o kterém mluvíš, pramenil? Bylo spíše psychického rázu, než technického?

Pravděpodobně. Nevím. Sparta je top tým, hodně těžký soupeř. My jsme v tu chvíli byli trošku dole. Pravděpodobně jsme na chvíli ztratili koncentraci nebo sebevědomí.

Jak se ty osobně cítíš ve Vítkovicích?

Cítím se dobře, cítím se jako doma. Znám i některé kluky z kabiny, takže příchod sem pro mě nebyl problém.

Skončil jsi v Třinci, vrátil ses domů do Lotyšska a do týdne jsi byl zpět, ovšem v Ostravě. Proč sis vybral Vítkovice a návrat do Česka?

Byl jsem doma šest dní a čím dříve se dostanete zpátky do zápasů, tím je to pro vás lepší. Chtěl jsem dokončit sezónu, takže jsem byl rád, že se Vítkovice ozvaly a já na to slyšel.

Co tě vlastně přimělo jít právě do Vítkovic?

Jednoduše to, že mi daly nabídku. Nabídli mi možnost hrát a já souhlasil.

Co říkáš na zázemí Vítkovic?

Všechno je výborné. Dobrý stadion, velké město, dobré místo pro život. Všechno je perfektní.

Lepší než v Třinci?

(pousměje se, zamyslí se) Asi bych měl říct další otázka

11HC Energie Karlovy Vary17602920
13HC VÍTKOVICE RIDERA14520719