Góly vyplynuly ze situace, hodnotí přesilovkovou souhru Vladimír Svačina

Foto: Petr Kotala

Vítkovický střelec Vladimír Svačina vyšel v deseti zápasech v řadě gólově naprázdno. Jeho dnešní přesilovková branka však byla zároveň i brankou vítěznou. Modrobílí natahují svou vítěznou sérii na tři zápasy a vyhlíží nedělní zápas s Pardubicemi.

Vláďo, vypadalo to, že souhra s Jakubem Illéšem dneska fungovala. Čím to bylo? Měli jste čas se sehrát?

Měli jsme jedno rozbruslení, kde jsme ty přesilovky chvilku trénovali. Spíše to ale vyplynulo ze situace, nebylo to nic sehraného. Dva góly jsme v přesilovce dali a to dnes rozhodlo.

Co říkáš na závěr utkání, kde hosté dvakrát špatně střídali?

Dneska byly celkově zvláštní vyloučení. My jsme jim dali dvě minuty 5 na 3, když jsme jim sundali helmu, podruhé zahráli asi rukou, takže to bylo takové komické. Pak nám oni taky pomohli, že dvakrát hráli v šesti. Asi přemíra snahy, ale zaplať pánbůh za to, že jsme to zase doklepali do vítězného konce za stavu 2:1.

Přihrávka před tvým gólem byla docela prudká, nebál ses toho zpracování?

Tak mi teď dělá problém každé zpracování (směje se). Šlo mi to dobře na forhend, to bylo štěstí. Sice trošku dopředu, ale lepší než kdyby mi to šlo na bekend, že bych si to musel přendávat do forhendu. Měl jsem tam dost času. Právě, že bylo dobře, že ta přihrávka byla prudká, že se zlínský gólman nezvládl přesunout.

Co říkáš na výkon Jakuba Illéše po přechodu z první ligy do extraligy?

Tak my jsme mu to ulehčili (směje se). Myslím, že jako pětka jsme zahráli dobré utkání. Vyhověli jsme si na ledě i v té přesilovce. Škoda, že tam Kubovi něco nespadlo, protože tam měl taky nějaké šance, tyčku, dvakrát tam měl prázdnou branku, že ho to až překvapilo. Na střídačce pak říkal, že to ani nečekal, že to tam tak přijde. Vyhráli jsme 2:1 a to je jediné, co nás zajímá.