Gól? Spíše bych bral výhru, říká debutant Jarůšek

Útočník Richard Jarůšek do Vítkovic přišel, viděl a skóroval. Bohužel jeho první branka ve vítkovickém dresu nepřispěla k bodům. Jedenatřicetiletý útočník během necelých patnácti minut ukázal, že bude platným členem týmu.

Richarde, jaké bylo dnešní vypjaté utkání z tvého pohledu?

Hodnotí se mi to velmi špatně, protože ten závěr jsme nezvládli a zbytečně jsme prohráli. Měli jsme to dobře rozehrané, potom samozřejmě bod by byl adekvátní, ale jak říkám, na závěr zbytečné vyloučení a tím jsme ten zápas prohráli.

Ty ses ale před vítkovickými fanoušky uvedl hezky, nemyslíš?

Uvedl jsem se hezky, ale k čemu to bylo? Spíše bych bral tu výhru.

Jak zatím hodnotíš spolupráci ve tvé formaci?

Tak jsem tady teprve dva dny, měl jsem jeden trénink a jedno rozbruslení. Zatím jsem v lajně s Lakym a Tobim. Myslím, že dneska to byl dobrý zápas, měli jsme tam dobré akce a doufám, že to tak bude pokračovat.

Ty jsi ve Vítkovicích zatím krátce, ale co říkáš na dnešní ceremoniál, který předcházel zápasu?

Určitě je to krásné, když se tak vzpomíná jak na tým, tak na pana Vůjtka. Zažil jsem pana Vůjtka v nároďáku, je to skvělý člověk. Jsem určitě rád, že to pro něj zorganizovali a myslím, že jsme si to všichni užili. Škoda toho závěru, že jsme to nepotvrdili výhrou.

Co jsi říkal na ty emoce ve třetí třetině, kdy jste po ataku Dominika Lakatoše asi ztratili ten zápas?

Tak tam byla střela po pískání, to se nedělá, pak se to rozjelo. Laky je temperamentní hráč, omluvil se nám pak v šatně. Jak říkám, byla to zbytečná chyba a asi nás stála zápas.

Ty jsi v minulosti dres Sparty oblékal, takže asi máš představu, co v ostatních vyvolává, je to tak?

Tak určitě Sparta táhne. Navíc to dnes bylo umocněné tím, že Sparta byla třetí a my jsme druzí, takže zápas o hodně. Do toho ten ceremoniál, svátek hokeje, takže dneska se to všechno sešlo, jak mělo. Jediná škoda, že jsme nevyhráli.

Ty ses hned v úvodním střídání připletl před brankou Sparty do potyčky. Je to přesně to, co po tobě trenéři budou chtít, být nepříjemný kolem branky?

Já jsem jel do brány, zabrzdil jsem tam, hráč ode mě odpadl a pak mě píchl hokejkou, to se nedělá, ale je to hokej, jede se dále. Jak říkám, tlak do brány to je naše hra, je do brány budu určitě chodit a budu se snažit týmu pomoct.