Banner Promo

Fyzické i lékařské testy, dřina na dráze i výběh na Skalku. A-tým maká na novou sezonu

Datum publikování:

Už první týden společné letní přípravy A-týmu byl pořádně výživný. Hráči Vítkovic zatím absolvovali velice pestré tréninky, včetně neodmyslitelných testů.

Vítkovičtí hokejisté vlétli do letní přípravy zostra. Přestože první týden byl takzvaně nástupový, během prvních šesti tréninků absolvovali hráči na společné přípravě pestrou škálu tréninkových jednotek.

 

Hlavní tíha tréninků je aktuálně během probíhajícího mistrovství světa v OSTRAVAR ARÉNĚ přenesena na Městský stadion ve Vítkovicích, kde hokejisté našli komfortní podmínky. Kromě tradiční dřiny na atletické dráze zde v tělocvičně hráči absolvovali také speciální fyzické testy. „Jednalo se o specializovanou fyziologickou diagnostiku, opakovaný wingate test,“ prozradil kondiční trenér A-týmu HC VÍTKOVICE RIDERA Tomáš Bystroň. Testy poskytly trenérům i samotným hráčům informace o aktuální fyzické připravenosti.

 

Nejen na Městském stadionu ale Vítkovičtí polykali a polykají tréninkové dávky. Pravidelné jsou návštěvy specializovaného posilovacího a fit centra Collieri v Ostravě-Vítkovicích. Trenéři také svým svěřencům naplánovali změnu stereotypu, tou je v tomto případě pravidelný páteční horský výběh. Ten první absolvovali hráči na hřebenu Ondřejníku, na čas vyběhli na vrchol Skalka. „Je to zase jiný typ tréninku, který ale hráčům hodně dá. Máme v plánu dělat výběhy na hory každý pátek,“ připomenul Bystroň.

 


 

Součástí prvního týdne, byť se nejedná o tréninkovou záležitost, byl také tradiční výběr výstroje CCM na novou sezonu. Společně se zástupci Střída Sport, výhradním dodavatelem značky CCM pro Českou republiku, hráči vybírali nové hokejky, brusle, rukavice, helmy, kalhoty, chrániče, brankáři samozřejmě masky, lapačky, vyrážečky a betony.

Druhý týden letní přípravy odstartovali Vítkovičtí znovu na testech. Tentokrát ale lékařských. Každý hráč absolvoval specializovaný VO2 max test na Klinice sportovní medicíny v Ostravě Bělském Lese. Testy mají za úkol zjistit způsobilost každého daného hráče k provozování vrcholového sportu.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761