HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

FRI – VIT 3:2: Vítkovice těsně padly i ve Fribourgu a končí ve čtvrtfinále

Čtvrtfinále se stalo konečnou stanicí Vítkovic v hokejové Lize mistrů. Ostravané těsně prohráli i na ledě švýcarského Fribourgu a s evropskou soutěží se tak loučí.

Na ledě švýcarského Fribourgu se v odvetném utkání čtvrtfinále hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA střetli s domácím Gottéronem. Po prvním duelu vedli Švýcaři v sérii 5:2 a Ostravané tak pro postup museli smazat tříbrankové manko a vyhrát vyšším než čtyřgólovým rozdílem.Utkání začalo poziční převahou domácích, Fribourg přistoupil k zápasu aktivně, tlačil se do brány. Hned v prvních okamžicích se na Bartošáka hrnuli Neuenschwader a Neukom. Vítkovičtí se do hry dostali v 5. minutě, kdy zavřeli soupeře v jeho pásmu a tři rychlé střely hodně prověřily brankáře Saikkanena. Samostatný únik nemohl vinou faulu zužitkovat Yan Stastny, bohužel následná přesilová hra zůstala také nevyužita. Až po ní pálil u tyče osamocený Tybor, ale domácí brankář se stačil včas přesunout. Fribourg začal uplatňovat taktiku střel z těsné blízkosti branky. Bartošák v 10. minutě zlikvidoval teč Fritscheho, jenže v 17. minutě, po ubráněném oslabení, se z podobné pozice na hraně brankoviště prosadil Andrej Bykov – 1:0. Vedení Gottéronu dlouho nevydrželo, 30 sekund po otevření skóre ujel v brejkové situaci Yan Stastny a uspěl – 1:1. Fribourg přidal na aktivitě a chyby Vítkovic v obranném pásmu mu hrály do karet. V čase 19:40 se po křížné přihrávce na druhý kruh přesně trefil Yannick Rathgeb a vrátil domácí do vedení – 2:1.

Po přestávce se Vítkovice vrátily v dravém stylu. Fribourg přistoupil na trend a hrálo se hodně nahoru dolů. Aktivní byla ale zdánlivá, protože větší ohrožení obou brankářů úvod druhé periody nepřinesl. Fribourg využil ve 25. minutě svou početní výhodu poté, co Mauldinovu střelu z úhlu tečoval do Bartošákovy brány jeden z bránících hráčů – 3:1. Gottéron následně kontroloval hru, hrál chytře ve středním pásmu, Ostravané, když už přešli do útočné třetiny, jejich střelecké pokusy byly mizivé. Tento fakt porušily jen ataky Olesze a Němce po křídle a také přesilová hra ze 35. minuty ve které po rychlém ataku a zpětné přihrávce Lukáše Kucsery nastřelil Ondřej Roman brankovou konstrukci. Fribourg po čtyřiceti minutách s dvoubrankovým náskokem jasně kontroloval nejen dění na ledě, ale i v sérii.

Vítkovice se ve třetí třetině dokázaly ještě o vývoj zápasu poprat. Zvýšily četnost střelby, zlepšily pohyb a i když Fribourg se i nadále snažil kontrolovat hru, Ostravané přebírali stále více iniciativu zápasu. Jenže chyběly vyložené šance. Až postupem času se dokázali prosazovat. V 51. minutě zakončil rychlý atak přesnou střelou Erik Němec a snížil na rozdíl jediné branky – 3:2. Vítkovičtí, povzbuzení gólem, přidali, velké šance měli Vandas, Illéš. Bylo znát, že modro-bílým také leží osud zápasu na srdci, Rostislav Olesz se málem pustil do křížku s Michalem Birnerem. Na vyrovnání ale nakonec dosáhnout nedokázali. V poslední minutě ještě zahrozilo nebezpečí zranění Jana Výtiska po zblokované střele, ale naštěstí i vyhlášený ostravský bojovník přestál bez úhony.

Vítkovice po prohře 2:3 ve Fribourgu padly v sérii celkově 4:8 a s hokejovou Ligou mistrů se loučí ve čtvrtfinále.

Hlasy trenérů po utkání:

Připravujeme….

Champions Hockey Legue – Čtvrtfinále

HC Fribourg-Gottéron – HC VÍTKOVICE RIDERA 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Konečný stav série: 8:4

Branky: 17. Bykov (Sprunger, Birner), 20. Rathgeb (Bykov, Sprunger), 25. Mauldin (Sprunger, Bykov) – 17. Stastny (Zdráhal, Puzič), 51. E. Němec (D. Kafka). Rozhodčí: Ansons (LAT), Bauer (NĚM) – Borga, Kovacs (SUI). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 3718. Střely na branku: 35:31

HC Fribourg-Gottéron: Conz – Rathgeb, Picard, Leeger, Stalder, Abplanalp, Keinzle, Chavaillaz – Birner, Sprunger, Bykov – Rivera, Neuneschwander, Fritsche – Mauldin, Schmutz, Mottet – Chiquet, Neukom, Fuchs

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Klok, Sloboda, Baranka, M. Jáchym, Výtisk, L. Kovář, Puzič – Kucsera, Roman, Tybor – Olesz, Stastny, Zdráhal – D. Květoň, Illéš, Vandas – D. Kafka, E. Němec, Tomi