Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Filip Pyrochta se těší na play off: Kometa? Chceme uspět, musíme porazit každého

Datum publikování:

Sezonu začal v dresu Komety, ale nyní je základem defenzivy Vítkovic. Obránce Filip Pyrochta má pro sérii předkola play off speciální motivaci navíc. Ostravané vyzvou právě brněnského multišampiona a chtějí být tím, kdo se bude po třech vítězstvích radovat.

Osmou příčku se vám podařilo udržet a prvním soupeřem v play off je pro vás Brno. Máte radost a jak se těšíte?

Pocity z osmé příčky jsou určitě pozitivní, i od trenérů a od vedení, protože druhou část sezony jsme zahráli dobře. Semkli jsme se, parta byla výborná, táhli jsme za jeden provaz a i díky tomu jsme udělali sérii vítězství. Pozitivní určitě a na předkolo se těšíme.

 

Nakonec všichni vaši soupeři prohráli, ale můžeš popsat, co se vám honilo hlavou ve chvíli, kdy jste prohrávali zápas Libercem a nevěděli, jak dopadli ostatní?

My jsme určitě chtěli začít doma, to byla priorita a je to výhoda. Moc jsme další věci neřešili, chtěli jsme si osmičku udržet. Povedlo se to, i když ne přes výhru, ale tak to už je jedno, teď je před námi play off, nová soutěž.

 

Soupeřem bude Brno…

Určitě kvalitní soupeř, ale… v play off musíte porazit každého a my chceme udělat úspěch. Takže by nám bylo jedno, na koho narazíme, náš cíl je vyhrát, postoupit. Pozitivem je, že nemusíme cestovat nikam daleko. Kdybychom třeba jeli do Varů, tak to bude podstatně dál. Navíc začínáme doma, což je super. Musíme navázat na výkony, které jsme předváděli doteď a bude to dobré.

 

Play off Vítkovice versus Brno, to tady bylo v české extralize zatím jen jednou, ale výsledek byl jednoznačný 4:0 pro Kometu.

Historicky dřív taky Brno vyhrálo dva tituly ve dvou letech. Teď je to přece jen jiné. Je to od znovu a nikdo neříká, že nemůžeme uspět my. Jedna věc jsou historické bilance a druhá je aktuální situace. My do toho jdeme s čistou hlavou.

 

Ty jsi v průběhu sezony přišel z Brna. Bude pro tebe tahle série play off díky tomu ještě speciálnější?

Speciální to určitě bude. Ale jede se dál. Už tam nejsem, jsem tady a úspěch chci udělat tady.

 

Kometa v této sezoně těžila a těží z prvního útoku, hlavně přesilovkové formace. Jak tuhle jejich silnou stránku ubránit?

Musíme do toho jít s respektem, víme, co umí, dokazují to celou sezonu. Musíme se na to pořádně připravit, pečlivě si jejich přesilovku rozebrat, protože to je jejich hlavní zbraň.

 

Kometa je známá tím, že často dokáže uspět ze zadních příček, čím to podle tebe je?

Play off, to je vždycky nová soutěž. Specifické, začíná se od znovu a máte proti sobě jen toho jednoho soupeře. Asi na to dokázali vždy více vyhecovat.

 

Play off bez diváků, jak to podle tebe může do hry zasáhnout? Budou podle tebe Brnu fanoušci chybět více, ve vyřazovacích bojích to tam vždy byla pořádná divočina na tribunách?

Jasně, domácí utkání tam byly specifické, fanoušci je tam vždy dokázali popohnat. Ale já myslím, že fandové budou chybět i nám. Co si pamatuju, tak i tady v Ostravě bývala dobrá atmosféra, zvlášť, když o něco šlo. Takže i pro nás je to ztráta. Oba týmy jsou na tom stejně.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >