Filip Pyrochta dostal zahraniční nabídku: Mrzí mě to, ale chci jít ven

Vítkovice vcelku nečekaně přišly o obránce Filipa Pyrochtu. Stále ještě čtyřiadvacetiletý zadák dostal nečekaně nabídku ze zahraničí a na základě klauzule ve smlouvě s ostravským klubem se jí rozhodl využít. „Vítkovicím moc děkuju za všechno! Jen díky šanci, kterou jsem dostal u nich, můžu znovu zkusit zahraniční angažmá,“ míní Pyrochta.

Čtyřiadvacetiletý obránce Filip Pyrochta vcelku nečekaně odchází z Vítkovic. Zadák, kterého Ostravané přivedli v lednu z Brna, se před časem dohodl na prodloužení smlouvy. Jeho další pokračovaní v modro-bílém celku ale zhatila nabídka ze zahraničí, Pyrochta se rozhodl využít výstupní klauzule a zkusit štěstí na evropské hokejové scéně.

„Narovinu říkám, že jsem chtěl ve Vítkovicích zůstat, taky proto jsme se s vedením klubu ještě v průběhu sezony dohodli na pokračování smlouvy. Jenže teď přišla nabídka ze zahraničí a já ji chci využít, proto jsem požádal Vítkovice o uvolnění,“ říká Filip Pyrochta. Jedním dechem ale okamžitě dodává: „Ale mrzí mě, že z Vítkovic odcházím, protože se mi tady líbilo. Byly to vlastně Vítkovice, kdo mi znovu otevřel cestu do zahraničí. Strašně mi to tady sedlo, dařilo se mi, trenéři mi dali příležitost, mohl jsem se znovu vyhrát a asi i díky tomu jsem zaujal natolik, že přišla tahle zahraniční nabídka. Je mi líto, že ve Vítkovicích nebudu pokračovat, ale brzy mi bude pětadvacet a z mého pohledu by asi byla chyba, kdybych nevyužil příležitosti jít opět ven. Doufám, že se za to na mě nikdo ve Vítkovicích nebude moc zlobit. Ještě jednou děkuji trenérům i vedení za šanci a prostor, který jsem ve Vítkovicích dostal, moc si toho vážím.“

Filip Pyrochta přišel do Vítkovic 7. ledna 2021. Stihl odehrát 30 zápasů, v nich vstřelil 2 góly, na 8. V polovině února se dohodl s ostravským klubem na prodloužení smlouvy o sezonu 2021/2022, jenže pokračování se neuskuteční. Pyrochta míří ve své kariéře podruhé do zahraničí, v letech 2014 až 2019 působil v zámoří.

Odchod obránce, který od svého příchodu nastupoval v prvních dvou obranných dvojicích a byl také členem speciálních týmů samozřejmě udělal vrásky na čele sportovnímu řediteli vítkovického klubu Romanu Šimíčkovi. „Mrzí nás to, protože jsme s Filipem počítali do základní sestavy. Hodně nám v uplynulé sezoně pomohl a věřili jsme, že v další sezoně může své výkony u nás ještě více rozvinout. Také proto jsme se s ním dohodli na pokračování u nás, ale bohužel nabídka ze zahraničí je pro hráče vždy mnohem lákavější. Je to škoda, ale takový je hokejový život. Každopádně Filipovi přejeme hodně štěstí v jeho novém angažmá a taky mu děkujeme za práci, kterou u nás odvedl,“ vzkazuje Šimíček s tím, že sportovní úsek ostravského klubu začal okamžitě pracovat na hledání náhrady za odcházejícího zadáka.