Fanoušci rozhodli a je jasno! Tohle budou oblékat Vítkovice v sezoně

Hlas fanouškovské obce rozhodl. Finále ankety o podobu dresu vyhrál s jednoznačným předstihem návrh s rytířem Vítkem, autorem je Lukáš Svoboda.

Vítkovice daly prostor fanouškům. Ti mohli nejprve posílat své návrhy na to, jak by nové dresy A-mužstva pro extraligovou sezonu mohly vypadat. Následně prošly návrhy sítem, vedení klubu i zástupci týmu vybrali finálovou devítku dresů, které se ve veřejném hlasování utkaly o to, který bude ten jediný, vítězný. Vyhrál návrh Lukáše Svobody. „Autorovi vítězného návrhu Lukáši Svobodovi děkujeme a gratulujeme,“ vzkazuje mediální pracovník Vítkovic Zdeněk Janiurek.

Vítěznému návrhu dominuje tradiční rytíř Vítek. Častý motiv většiny došlých náčrtů. „Fakt, že valná většina návrhů pracovala s rytířem Vítkem i skutečnost, že právě vítězný návrh rytíře obsahuje jen dokazují, jak moc je tento tradiční symbol stále zakořeněn mezi fanoušky Vítkovic, za což jsme samozřejmě rádi,“ míní Janiurek.

Celkově je návrh Lukáše Svobody vcelku konzervativní, pracuje s detaily i historickým odkazem. „Při tvorbě návrhu jsem chtěl především zachovat jednoduchost a odkázat i na historii klubu. Na zadní části pod jménem si tak můžete všimnout malého „V“ a rytíř Vítek dostal výrazně větší prostor na hrudi. Myslím si, že právě to rozhodlo o vítězství mého návrhu. Děkuji všem, kteří pro něj hlasovali,“ říká autor vítězné grafiky Lukáš Svoboda.

Pozn.: Oranžové plochy a pruhy jsou místa rezervovaná pro oficiální partnery Tipsport Extraligy – v reálu bude jejich barevnost jiná. Šedé plochy a pruhy jsou místa rezervovaná pro klubové partnery – v reálu bude jejich barevnost jiná

Pro dlouholetého fanouška ostravského hokejového klubu je obrovskou ctí, že právě v jím navržených dresech budou v nové sezoně bojovat vítkovičtí borci v čele s Romanem Polákem. „Jakožto fanoušek vítkovického hokeje jsem velice poctěn, že v následující sezóně budou hráči oblékat dresy, které jsem sám navrhl. Považuji to i za drobný zápis do historie vývoje klubového dresu, a to se ne každému z fanoušků poštěstí. Těším se, až v nich naše borce uvidím poprvé vyjet na led.“

Celkem se do hlasování prostřednictvím Facebooku zapojilo 1 716 fandů. Vítězný návrh získal 680 hlasů, v pořadí druhý zaostal o více jak polovinu, což je jednoznačný důkaz toho, jak moc se hlasujícím podoba, kterou navrhl Lukáš Svoboda, zalíbila.

Jak už bylo zmíněno, klub pro autora vítězného návrhu připraví jako odměnu dresy – z každé sady jeden kus. Dále se připravují i další varianty zážitkového ocenění, vše samozřejmě na základě domluvy se samotným autorem a také dle možností, vyplývajících z případných epidemiologických opatření.

Pozn.: HC VÍTKOVICE RIDERA si vyhrazuje právo v případě potřeby upravit vítězný návrh tak, aby výsledná podoba dresu odpovídala nárokům sportovních či obchodních závazků.