Dvougólový Peter Mueller: Utkání bylo náročné, ale dopadlo, jak jsme chtěli

Foto: Petr Kotala

Hvězdný Peter Mueller chyběl Vítkovicím kvůli svému zranění více než měsíc. Páteční návrat do sestavy okořenil asistencí u Bukartsovy úvodní branky a v neděli proti Karlovým Varům Mueller sám dvě branky přidal, rozhodl o vývoji duelu a právem se tak stal hráčem zápasu.

Petere, jak se ti hrálo v utkání proti Karlovým Varům?

Bylo to dobré, jsme rádi, že se nám povedlo ve třetí třetině rozhodnout. Samozřejmě, utkání bylo velice náročné, ale dopadlo to přesně tak, jak jsme chtěli. Jsme moc rádi, že přišlo tolik fanoušků a pomohli nám to zvládnout.

Povedlo se ti vstřelit hned dvě branky, dá se říct, že Peter Mueller je zpět?

Jo, je to skvělé! Skórování je samozřejmě skvělé, je to skvělý pocit a navíc máme tři body, což je skvělé. Přispět k vítězství je dobrý pocit a doufám, že nejen já, ale celá naše pětka dokáže na těchto výkonech dále stavět a být i nadále silná.

V zápase jste museli dvakrát dotahovat, bylo těžké se vrátit do zápasu a otočit?

Ano, bylo to pro nás nepříznivé. Jsou dva způsoby, jak dosáhnout vítězství. Šli jsme na to správnou cestou. Stále jsme se snažili zlepšovat a zlepšovat. I přesto, že se nám nepovedlo vstřelit branku v přesilové hře pěti proti třem, podařilo se nám otočit. Jde o to, jak dokážeme zareagovat. Po celý rok, nejen dnes. Zápasy jsou těžké, musíme se potýkat s nepřízní osudu, jako je třeba právě ta přesilová hra, ale zdá se, že víme jak na to.

Ty ses v pátek vrátil do sestavy po měsíci. Jak se po takové pauze cítíš?

Je to dobré. Myslím si, že čím víc budu hrát, tím to bude lepší. Trénink se od zápasu přece jen liší. Bylo to těžké se na spoluhráče jen dívat z povzdálí. Zvláště když se týmu daří, chcete být na ledě a pomoci spoluhráčům co nejvíce uspět. Ale když jsem je sledoval, byl jsem na ně extrémně hrdý. Motivovalo mě to, vrátit se co nejdříve do hry.

Jak si vnímal to, že se týmu skvěle dařilo i bez tebe?

Bylo to skvělé! Když nehraji, jsem pravděpodobně největší fanoušek a podpora. Snažím se týmu pomoci jakkoliv to jen jde. Pokud je potřeba, abych něco řekl, nebo pomohl v nějaké situaci, jsem tady. Myslím, že na kluky nemohu být více hrdý za to, jak se s tím popasovali a vyhrávali.

Hrálo se ti dnes lépe než v pátek, kdy si naskočil poprvé?

Jen doufám, že se to bude i nadále jen zlepšovat. Přišel jsem v tomto období o velkou porci zápasů, takže to není ideální. Navíc je to období, kdy jsou všichni při síle, a hraje se na sto procent. Takže z tohoto pohledu byl můj návrat do sestavy opravdu výzvou. S pomocí lidí z klubu a našeho lékařského týmu jsme ale na správné cestě.

Jsi tedy po zranění stoprocentně fit?

Jde jen o to se do toho zase dostat zpět. Jak jsem říkal, můžeš cvičit a trénovat, jak jen chceš, ale zápasové tempo nenahradíš. Mám pocit, že naskočit v pátek byl krok správným směrem. Dnes to bylo lepší a další utkání nás čeká v úterý. Každým zápasem je to lepší a lepší.

Tabulka A tým 2022/2023

1HC DYNAMO PARDUBICE4527846101