Dvoubrankový Rasty Dej: Hráli jsme obětavě! Góly? Jedno, kdo je dá

Útočník Rasty Dej čekal na první body v letošním play off až do desátého utkání. V něm dvěma góly rozhodl o výhře Vítkovic, a také o tom, že se modro-bílí ještě minimálně jednou předvedou na vlastním ledě ostravským fanouškům.

Rasty, dva góly v takto důležitém utkání. Naposledy se ti povedlo v play off skórovat před šesti lety právě v dresu Mountfieldu.

Když to říkáte, tak asi ano. Já se na takové věci vůbec nedívám. My jsme se dnes soustředili na to, abychom ten zápas zvládli. Potřebovali jsme dnes stoprocentně vyhrát, je jedno, kdo ty góly dá. Samozřejmě mě potěšilo, že jsem je dal já, ale vyhrálo se, a to je super.

Obě branky padly skoro ze stejné pozice. Dají se porovnat? Byly podobně těmi přihrávkami?

Určitě. Při první tam dobře Gewi zavřel mantinel a Laky mi to dal před branku přesně na hokejku. U druhého gólu to byla přesilovka, tam to kluci sehráli super. Buky počkal, dal žabičku a naštěstí to tam propadlo.

Bylo klíčové, že jste poprvé soupeři odskočili na dvě branky?

Možná ano. Hradec hrál výborně, ale musím říct, že jsme dnes hráli obětavě, podpořeno velmi výborným výkonem gólmana. Lukáš Klimeš zachytal úplně super. My jsme tam skákali do střel a určitě se hraje lépe, když se vyhrává. Měli jsme tam takovou delší pasáž ve druhé třetině, kdy tam měl Hradec dvě nebo tři tutovky, ale podržel nás Klimson. Potom jsme to ve třetí třetině umlátili, čekali jsme na nějaké brejky, stáhli jsme se dozadu a jsme za to nesmírně rádi, že jsme dokázali ten zápas urvat.

Aleš Stezka v sérii chytal výborně, ale dnes dostal přednost Lukáš Klimeš. Bylo to hlavně o psychice? Dát mužstvu impuls?

Tak Aleš nás drží celou sezonu, a vždycky když Lukáš naskočil, tak chytal taky výborně. Máme velmi kvalitní brankářskou dvojici. I o tom je ten hokej, aby oba brankáři když naskočí, uměli zachytat.

Dnes jste ubránili ukončení série, jak ale bude těžké ten stav obracet?

Nemírně těžké. Všechny zápasy jsou o gól, jsou vyrovnané. Budeme se snažit udržet se v té sezoně co nejdéle.

Bylo těžké se na ten zápas mentálně nachystat, když jste věděli, že nesmí přijít žádná chyba?

Takhle do toho zápasu nemůže nikdo jít. Stále jsme se povzbuzovali. Ty zápasy nám neutekly 5:1 nebo 6:1. My jsme ty zápasy měli vyrovnané. V začátcích možná Mountfield vypadal v těch zápasech lépe, ale ke konci jsme taktovku přebírali my. Včera to bylo zase o tom, kdo dá šťastný gól, všechny zápasy byly vyrovnané. My jsme absolutně nevěšeli hlavu a jsme rádi, že dneska jsme byli tím šťastnějším mužstvem my a dokázali jsme o ten gól vyhrát. To nás povzbudilo.

Nebylo ve hře to, že úplně vše překopete a na led vyjedou úplně jiné Vítkovice?

Vůbec, vůbec ne. Soustředili jsme se vždy jen na nejbližší střídání. Řekli jsme si, že do toho dáme všechno. Jak říkám, všechny zápasy byly vyrovnané, a to nás hnalo dopředu.

Lukáš Klimeš dnes dokázal podržet i proti dorážkám, v jednu chvíli tam dokonce ležel v brankovišti, a přesto zasáhl.

Vždycky když v sezoně naskočil, tak předváděl famózní zákroky i když jsme byli pod tlakem. Dneska to musel udýchat, je to play off, je to semifinále, takže jsme rádi, že mu to vyšlo.