Dvojitý úspěch Vítkovic na Draftu NHL. Ryšavého vybral Columbus, Machů zaujal Islanders

Hned dva hráči Vítkovic prošli zdárně Draftem NHL 2021. Skvělý úspěch vítkovické hokejové líhně zaznamenali útočník Martin Ryšavý a obránce Tomáš Machů. Ryšavého si vybral Columbus Blue Jackets, na Machů ukázal finalista východní konference New York Islanders.

Pouze osm Čechů prošlo úspěšně letošním Draftem NHL. O to větší sukces je to pro Vítkovice, že v osmičce vyvolených jsou hned dva jejich hráči. Útočník Martin Ryšavý a obránce Tomáš Machů.

Ryšavého vybral Colombus Blue Jackets

Martin Ryšavý je osmnáctiletým rodákem z Přerova, který je součástí Vítkovic od sezony 2019/2020. Kromě pravidelných startů nejprve za dorost a později za juniorku má na kontě i 6 zápasů v české nejvyšší soutěži. Souběžně přitom nastupoval také v první lize za Přerov. Je základem českých mládežnických reprezentačních výběrů.

V Draftu 2021 na něj ukázal celek Columbus Blue Jackets jako na celkově 197. v pořadí. Zajímavostí je, že do dres Columbusu bude od příští sezony oblékat i zkušený český forvard Jakub Voráček.

Machů kořistí New York Islanders

Obránce Tomáš Machů je rodákem z Ostravy. Ve Vítkovicích hraje osmnáctiletý vytáhlý zadák od sezony 2018/2019. Hrál v dorostu, v juniorce. V posledních dvou letech je součástí širšího kádru A-mužstva. Ve svém prvním startu za vítkovické áčko zaznamenal gól v pohárovém utkání ve Zlíně. V Tipsport Extralize odehrál jedno utkání, pravidelnější starty sbíral v první lize a samozřejmě je stále členem kádru vítkovické juniorky.

O služby Tomáše Machů projevil v Draftu 2021 jeden z nejúspěšnějších klubů NHL své historie. Klub New York Islanders, čtyřnásobný vítěz Stanley Cupu a v posledních dvou letech finalista východní konference vybral vítkovického kmenového hráče z 221. pozice celkově.

13HC VÍTKOVICE RIDERA11320613