Dvě prodloužení? Sil máme dost, hlásí Patrik Koch

Obránce Patrik Koch se zapsal do historie jako střelec, který ukončil třetí nejdelší zápas play off. Slovenský obránce kromě sedmi hitů neúnavně podporoval útočníky a nakonec to byl právě on, který perfektním individuálním průnikem ála McDavid rozhodl.

Patriku, pojďme na úvod ten zápas zhodnotit.

Tak zápas byl jako vždycky vyrovnaný a nahoru dolů. Jsem rád, že jsme vyhráli.

Jak jste se v zápase, ve kterém se odehrála skoro dvě celá prodloužení, cítili?

My jsme se cítili dobře. Máme ale před sebou ještě dlouhou cestu, musíme vyhrát ještě dva zápasy. Zregenerujeme a jdeme na to zase pozítří.

Je ta výhra o to sladší, že jsi vstřelil vítězný gól?

Tak o to nejde. Já si myslím, že jde hlavně o tu výhru, že jsme vyhráli a to je hlavní.

Jak jsi ten gól viděl ze svého pohledu, co se odehrávalo v hlavě?

Tak já jsem tam projížděl po levé straně, Peter Mueller mi zahlásil, ať jedu, tak jsem ho poslechl a pak jsem reagoval na to, že jsem tam viděl nějaké místo, tak jsem to tam zkusil dát a prostě to tam padlo.

Překvapilo tě to?

Trošku (směje se).

Jaké jsou teda pocity po vstřelení rozhodující branky v prodloužení a prodloužení série?

Byl to krásný pocit, jsem rád. Jedeme dál. Věřím, že nás ta výhra nakopne a že zvládneme sérii otočit.

Dnes se rozhodovalo v přesilovkách, kterými jste si dokázali pomoci.

Je to důležité. Ten hokej je vyrovnaný, takže to, že jsme si pomohli, je super.

Bylo těžké to za stavu 0:2 nezabalit?

Tak těžké…my jsme věděli, že to může být náš poslední zápas. Teď v sérii to tak bude vlastně pokaždé. Dáme do toho vždycky všechno a budeme bojovat až do konce.

Nechybí týmu síly? Přece jen od třetí třetiny jste hráli na tři lajny.

My se cítíme super.

Ještě nikomu se nepodařilo otočit sérii z 0:3. Věříte, že právě vám se to podaří?

Určitě! Doufáme v to.

V prodloužení se zdálo, že máš nejvíce sil ze všech. Měl jsi tam několik šancí.

Já se cítím fajn, kluci se taky cítí fajn. Měli jsme dost sil a ještě hodně jí máme. Není to o tom, že bych se já cítil dobře. Věřili jsme, že to dotáhneme do vítězného konce.

Co vám řekl trenér po první třetině, po které jste prohrávali 0:2?

To nemůžu prozrazovat. Co se řekne v kabině, zůstane v kabině.

K čemu vás nabádal, asi říct můžeš.

Motivoval nás. To on umí.

Oddechli jste si, že se rozhodlo „už“ ve druhém prodloužení?

Jak říkám, máme plno sil, takže nám je to jedno. Důležité je, že jsme vyhráli.

Po ošetření čárového rozhodčího se začalo hrát trochu divoce, ovlivnilo to nějak zápas?

My jsme to nevnímali. Byla tam chvilku pauza a hrálo se dál.

Čeká vás sice další zápas, ale přijde po takovém úspěšném zápase jedno pivo na oslavu?