Duel s mistrem, moravské souboje i švýcarsko-francouzské turné

Vítkovické A-mužstvo má v předzávodním období naplánováno osm přípravných utkání. Ostravané se střetnou s extraligovými rivaly, ale vyrazí také na prestižní turné po frankofonním okruhu Švýcarska a do Francie.

Vítkovické hokejisty čeká před startem sezony Tipsport Extraligy 2022/2023 pestrá zápasová příprava. Modro-bílí se tentokrát v rámci Česka střetnou výhradně s mužstvy nejvyšší soutěže. Zahraniční konfrontaci obstará turné po Švýcarsku a Francii v polovině srpna. První přípravné utkání je na programu 9. srpna – do OSTRAVAR ARÉNY přijede úřadující šampion z Třince.

„Čeká nás celkem zajímavá a věřím, že kvalitní příprava před startem extraligy. Budeme hrát s Třincem, s Kometou, dvakrát s Olomoucí, což bude pro nás taková hlavní prověrka na nadcházející sezonu,“ ví hlavní trenér Vítkovic Miloš Holaň.

Jak už klub dopředu avizoval, A-mužstvo čeká v polovině srpna herní soustředění ve Švýcarsku a Francii. Vítkovičtí zamíří do sportovního střediska v městečku Vallée de Joux, kam za nimi dorazí týmy švýcarské nejvyšší soutěže NLA, konkrétně Servette Geneve a HC Lausanne. Poté Ostravané vyrazí přes hranice, pod vrcholem Mont Blancu se utkají s Pionniers de Chamonix a program čtyř zápasů v pěti dnech uzavřou na ledě úřadujícího mistra francouzské Ligue Magnus Breulers de Loups v Grenoble, jejichž barvy hájí mimo jiné také brankář Jakub Štěpánek.

„Zahraniční konfrontace je vždycky vítaná. Pro nás to bude svým způsobem i zkouška, protože nás čeká v krátkém časovém intervalu dost cestování i čtyři zápasy v rychlém sledu po sobě. Švýcarské týmy jsou špička sama o sobě, ale ani ve Francii nás nebude čekat nic lehkého a snadného. Máme radost, že můžeme takové herní turné absolvovat,“ vypráví kouč Holaň.

Předzávodní období začíná v úterý 9. srpna, kdy Vítkovice na domácím ledě vyzvou Třinec. Následovat bude hned ve čtvrtek 11. srpna domácí zápas s Olomoucí. Pak Vítkovičtí vyrazí do Švýcarska a postupně se střetnou 16. srpna se Servette Geneve, 17. srpna s HC Lausanne, 19. srpna s Chamonix a 20. srpna s Grenoble. Po návratu čeká modro-bílé ve středu 24. srpna domácí duel s Kometou Brno a následně v pátek 26. srpna zápas na ledě Olomouce. To je zatím jasně daných osm přípravných zápasů. „V jednání máme ještě jeden zápas v první polovině září,“ dodává trenér vítkovických hokejistů.

Tabulka A tým 2022/2023