Dresy 2022/23 odtajněny! 5. září bude křest, představení a podpisovka celého týmu

Start sezony 2022/2023 se nezadržitelně blíží. Vítkovičtí hokejisté vyrazí do extraligových bojů v pátek 16. září. V čem? Už se ví! Klub odtajnil podobu dresů na nový soutěžní ročník. Samotné dresy budou pokřtěny na velkém Season Opening v pondělí 5. září od 16:00 u prodejny Kaufland v Ostravě-Zábřehu, poblíž Avion Shopping Park Ostrava.

Modrá a bílá, rytíř Vítek. Symboly, kterých se Vítkovice budou držet i v nadcházející sezoně. Ostravský extraligový klub odtajnil podobu dresů, ve kterých jeho hráči budou bojovat v novém extraligovém ročníku. Fandové jej již znají, jedná se o druhý nejúspěšnější návrh loňské ankety, kdy dresy navrhovali sami fanoušci.

„Rozhodli jsme se dát prostor i návrhu, který se v loňském hlasování umístil na druhém místě. Je to návrh fanouška, který získal četné sympatie a hlasy mnoha dalších příznivců vítkovického hokeje. Je pěkný, vkusný a zároveň svým způsobem dynamický a atraktivní. Proto jsme mu dali v této sezoně,“ prozrazuje mediální pracovník HC VÍTKOVICE RIDERA Zdeněk Janiurek.

Autorem návrhu je David Suchý. Dresu dominuje rytíř Vítek, symbol původně Vítkovických Železáren, který je ale neodmyslitelně spjatý především s vítkovickým hokejem, a to už od roku 1967, tedy 55 let! Zajímavé je ovšem skloubení i stínovaného loga klubu v pruzích na spodní straně dresu, což působí značně dynamicky a atraktivně.

Domácí sadou bude pro novou sezonu bílá varianta – vychází to z herního řádu TELH, který každé dva roky mění pravidlo o barvách domácích sad, po dvou letech tmavé sady je nyní dle regulí na řadě bílá.

Křest dresu 5. září s celým týmem + autogramiáda

Dva covidové roky omezily veškeré setkávání a hromadné aktivity s fanoušky na minimum. Dva roky po sobě otevíraly Vítkovice sezonu na ledě v rámci komentovaného tréninku. „Nyní, když už společnost nesvazují žádná omezení, jsme rádi, že se můžeme opět napřímo potkat s našimi fanoušky. Otevření sezony tak bude tak říkajíc v terénu, venku a jeho součástí bude tradiční velká autogramiáda celého mužstva. Samozřejmě s křtem dresu a představením kádru a doprovodným programem,“ láká Janiurek.

Onen Křest dresu a otevření sezony se uskuteční v pondělí 5. září od 16:00 hodin u obchodního centra Kaufland v Ostravě-Zábřehu, na Výškovické ulici. Konkrétně na prostranství mezi Kauflandem a Avion Shopping Parkem Ostrava. Jak už bylo zmíněno, v rámci téměř dvouhodinové akce pro všechny fanoušky ostravského hokeje a Vítkovic bude pokřtěn nový dres na sezonu, představen kompletní kádr, se kterým budou Ostravané bojovat v extralize v nové sezoně. Nebude chybět doprovodný program v podobě interaktivních soutěží, stánek fanshopu. A fandové se samozřejmě mohou těšit na autogramiádu kompletního mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA včetně trenérů. Není důležité zdůrazňovat, ale sluší se dodat, že vstup na tuto akci je zcela zdarma a vítáni jsou všichni fandové.